Swissbit przejmuje Hyperstone

| Gospodarka Aktualności

Firmy Swissbit i Hyperstone zamierzają wspólnie opracować nowe, innowacyjne produkty dla wbudowanych rozwiązań IoT i bezpieczeństwa. Swissbit Holding AG - dostawca specjalistycznych rozwiązań do przechowywania danych i wbudowanych rozwiązań IoT do zastosowań przemysłowych, ogłosił przejęcie Hyperstone GmbH - dostawcy kontrolerów pamięci flash, należącego dotychczas do CML Microsystems Plc.

Swissbit przejmuje Hyperstone

Swissbit zwiększa w ten sposób kompetencje w zakresie tworzenia technologii oraz wzmacnia swoją wiodącą pozycję jako niezależnego europejskiego producenta pamięci i produktów zabezpieczających. Wspólne projekty rozwojowe będą koncentrować się na nowatorskich rozwiązaniach kierowanych na rozwijający się rynek zabezpieczeń i embedded IoT. Transakcja podlega jeszcze zatwierdzeniu przez odpowiednie władze. Obecny zespół zarządzający firmą Hyperstone i dyrektor dr Jan Peter Berns, w ramach transakcji zainwestuje w grupę i w przyszłości obejmie pakiet mniejszościowy.

Firma Swissbit od ponad 20 lat jest zaufanym partnerem w zakresie rozwoju i produkcji wysoce niezawodnych produktów z sektora pamięci masowej, takich jak karty pamięci SD i microSD, dyski twarde SSD i moduły pamięci USB do zastosowań przemysłowych, a także sprzętowe rozwiązania zabezpieczające do zastosowań w Internecie Rzeczy. Swissbit opracowuje i produkuje wysoce zintegrowane, sprzętowe rozwiązania do uwierzytelniania M2M (Machine to Machine), kryptografii oraz ochrony i przechowywania danych. Oferuje również rozwiązania niestandardowe, wykonywane na zamówienie. Wszystkie produkty powstają w fabryce w Berlinie.

źródło: Swissbit

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie