Aukcja na pasmo 5G w USA przekroczyła 80 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Federalna Komisja Łączności (FCC) ogłosiła, że pierwsza faza największej dotychczas aukcji pasma C dla sieci 5G przyniosła dochody brutto w wysokości 80,9 mld dolarów. Obejmuje ona licencje na wykorzystanie widma o szerokości 280 MHz z zakresu 3,7-3,98 GHz.

Aukcja na pasmo 5G w USA przekroczyła 80 mld dolarów

- W ciągu ostatnich kilku lat FCC podejmowała trudne rozmowy potrzebne do zapewnienia czołowego miejsca USA w dziedzinie sieci 5G. Prezes Pai zasługuje na uznanie za uwolnienie fal radiowych potrzebnych do działania usług dostarczających szybki Internet. Zamknięcie aukcji na pasmo C dodatkowo zapewnia, że najbardziej zaawansowana platforma 5G zostanie zbudowana tutaj w USA, a wyniki jasno pokazują, że podjęliśmy właściwą decyzję, aby iść naprzód - powiedział adwokat FCC Brendan Carr.

Zebrana kwota jest dużo wyższa niż w poprzedniej aukcji na pasmo w górnym zakresie, która wygenerowała dochód netto w wysokości 44,9 mld dolarów. Zwycięzcy aukcji muszą również pokryć koszty oczyszczenia wykupionej częstotliwości, którą posiadają obecnie podmioty korzystające z łączności satelitarnej, a także wydać 9,7 mld dolarów w formie wypłat motywacyjnych na odstąpienie od danego zakresu.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również