W 2021 roku wzrośnie sprzedaż analogowych układów scalonych

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Prognozy wskazują, że większość tajwańskich firm specjalizujących się w układach analogowych w 2021 roku odnotuje dwucyfrowy wzrost przychodów i zysków. Tacy dostawcy, jak Global Mixed-Mode Technology (GMT), Leadtrend Technology, Anpec Electronics, Advanced Analog Technology, Macroblock i Champion Microelectronic, wskazali, że stosunek otrzymanych przez nich zamówień do zamówień zrealizowanych (book-to-bill) wyniósł 1,5.

W 2021 roku wzrośnie sprzedaż analogowych układów scalonych

Źródła informują, że decyzje niektórych producentów chipów o wycofaniu się z rynku analogowych układów związanych z komputerami stacjonarnymi i notebookami oraz głównych marek telefonów komórkowych o zaprzestaniu dołączania ładowarek do zestawu pomogły zwiększyć popyt na wyspecjalizowane układy do szybkiego ładowania.

Szacuje się, że wartość wyjściowa chipów do szybkich ładowarek na rynku konsumenckim prawdopodobnie w 2021 roku wzrośnie wykładniczo z dotychczasowego przedziału 400-500 mln dolarów. Jednak wzrost przychodów i zysków poszczególnych producentów układów scalonych będzie zależeć od tego, jak silne wsparcie w zakresie zdolności wytwórczych 8-calowych płytek uda im się uzyskać od lokalnych zakładów typu foundry, których obecny poziom wykorzystania sięga 100%.

źródło: Digitimes

Zobacz również