Wygraj płytkę deweloperską Microchip Curiosity HPC Development Board

| Gospodarka Aktualności

Firma Microchip organizuje konkurs dla czytelników Elektroniki Praktycznej, w ramach którego można wygrać płytkę rozwojową Curiosity HPC (Curiosity High Pin Count). Jest to ekonomiczna, w pełni zintegrowana platforma do szybkiego prototypowania z użyciem 8-bitowych mikrokontrolerów PIC. Przeznaczona jest do pracy ze środowiskiem programistycznym Microchip MPLAB X. Zawiera zintegrowany programator/debugger, dzięki czemu nie wymaga dodatkowego sprzętu.

Wygraj płytkę deweloperską Microchip Curiosity HPC Development Board

Płytka stanowi idealną bazę do wykorzystania mocy nowoczesnych 8-bitowych mikrokontrolerów PIC w 40- i 28-pinowych obudowach DIL. Układ połączeń zewnętrznych zapewnia łatwy dostęp do podstawowych niezależnych urządzeń peryferyjnych CIP (Core Independent Peripherals). Są one dostępne w wielu nowszych 8-bitowych mikrokontrolerach PIC i umożliwiają użytkownikowi integrację różnych funkcji w jednym układzie, upraszczając projekt, utrzymując niewielkie zużycie energii i niski koszt elementów.

Zapewnia dużą elastyczność eksperymentowania. Zawiera diody sygnalizacyjne, przyciski i potencjometr. Dwa gniazda mikroBUS umożliwiają podłączenie różnych modułów Click Board, które mogą być przydatne podczas tworzenia aplikacji, a na złączach dostępne są wszystkie wyprowadzenia mikrokontrolera. Dla ułatwienia programowania każdy sygnał jest oznaczony nazwą portu
mikrokontrolera.

Płytka rozwojowa Curiosity HPC może również obsługiwać nową rodzinę układów Microchip PIC18Q84. Jest to pierwsza seria mikrokontrolerów PIC18, która może być używana do przesyłania i odbierania danych przez magistralę CAN FD. Wraz z szeroką gamą peryferiów CIP, które obsługują różne zadania bez konieczności
interwencji procesora. Układy Microchip PIC18Q84 skracają czas i redukują koszty systemów dołączanych do sieci CAN FD.

Aby mieć szansę na wygranie płyty rozwojowej Microchip Curiosity HPC lub otrzymanie kuponu rabatowego 20% i bezpłatną wysyłkę, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://bit.ly/3pc7Tlq.
Więcej informacji o Curiosity High Pin Count (HPC) Development Board - http://bit.ly/3d1qaj2.

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie