LG Electronics wycofuje się z rynku smartfonów

| Gospodarka Komunikacja

LG Electronics ogłosiło, że wycofuje się z rynku smartfonów po poniesionej w ciągu 6 lat stracie w wysokości 4,5 mld dolarów. Strategiczna decyzja LG o opuszczeniu niezwykle konkurencyjnego sektora telefonii komórkowej umożliwi firmie skoncentrowanie zasobów na obszarach charakteryzujących się długofalowym wzrostem, takich jak komponenty do pojazdów elektrycznych, urządzenia IoT, robotyka, sztuczna inteligencja i rozwiązania typu B2B, a także cyfrowe platformy i usługi.

LG Electronics wycofuje się z rynku smartfonów

LG zapewni wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla klientów istniejących urządzeń mobilnych przez okres, który będzie się różnić w zależności od regionu. Firma LG będzie współpracować z dostawcami i partnerami biznesowymi podczas zamykania działalności związanej z telefonami komórkowymi. LG będzie nadal wykorzystywać swoje zasoby w zakresie technologii mobilnych i rozwijać rozwiązania, takie jak sieć 6G w celu dalszego wzmacnia swojej pozycji w innych obszarach biznesowych. Podstawowe technologie opracowane w ciągu dwóch dekad działalności biznesowej firmy w zakresie telefonów komórkowych również zostaną zachowane i zastosowane w istniejących i przyszłych produktach.

Oczekuje się, że likwidacja działu specjalizującego się w telefonach komórkowych zostanie zakończona do końca lipca tego roku. Po tym terminie niektóre z istniejących modeli mogą być nadal dostępne w sprzedaży, w związku z nagromadzonymi zapasami magazynowymi.

LG zajmowało trzecie miejsce pod względem udziału w rynku amerykańskim. Jego udział w rynku światowym wynosi obecnie 2%. W zeszłym roku firma sprzedała 23 mln telefonów. Dla porównania Samsung dostarczył 256 mln sztuk. W zeszłym roku dział smartfonów odpowiadał za 7% całkowitych przychodów koncernu LG.

źródło: Electronics Weekly