Rośnie popyt na bezprzewodową elektronikę noszoną - 259 mln zestawów TWS w 2021 roku

| Gospodarka Aktualności

Według najnowszych prognoz Digitimes Research, globalne dostawy zestawów słuchawkowych TWS (True Wireless Stereo) wzrosną w stosunku rocznym o 40,5%, osiągając w 2021 roku 259 mln sztuk. Głównym dostawcą urządzeń TWS w bieżącym roku pozostanie Apple, obejmując ponad 40% udziału w rynku.

Rośnie popyt na bezprzewodową elektronikę noszoną - 259 mln zestawów TWS w 2021 roku

Jednak możliwe, że Apple nie doświadczy dalszego wzrostu swojego udziału w rynku, ponieważ coraz więcej konkurencyjnych dostawców oferuje modele z porównywalnymi specyfikacjami sprzętowymi i programowymi, z jednocześnie lepszym stosunkiem ceny do wydajności.

Firma Realme, z siedzibą w Chinach, niedawno wprowadziła na rynek swój najnowszy model TWS z funkcją ANC (Active Noise Cancellation) w cenie poniżej 50 USD na rynkach wschodzących. W momencie premiery w 2019 roku AirPods Pro z obsługą ANC był wyceniony na 249 USD.

Aby zachować konkurencyjność, uznane marki koncentrują się teraz na ulepszaniu wrażeń audiowizualnych w swoich głównych modelach - jak np. dźwięk przestrzenny 360 stopni - optymalizując kontrolę jakości dźwięku, wykorzystanie czujników i integrując algorytmy. Jednak w urządzeniach TWS bardzo pożądana jest optymalizacja w zakresie zużycia energii oraz oferowanej mocy i jakości dźwięku. Wewnętrzną przestrzeń urządzeń pozwoli lepiej wykorzystać stosowanie pakietów SiP. Technologie Bluetooth LE (Low Energy) Audio i LC3 (Low Complexity Communications Codec) mogą znacznie obniżyć zużycie energii i poprawić jakość dźwięku, szczególnie w przypadku podstawowych modeli TWS.

źródło: DigiTimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie