Rynek chipów do ładowania bezprzewodowego będzie rósł 17% rocznie

| Gospodarka Zasilanie

Według szacunków Stratview, rynek układów do ładowania bezprzewodowego wzrośnie z poziomu 1,9 mld dolarów w 2020 r. do 4,9 mld w 2026, przy znaczącym wskaźniku CAGR wynoszącym 17,1%. Raport mówi, że rynek ten jest napędzany głównie przez dążenie do zmniejszenia zapotrzebowania na magazynowanie energii w elektrycznych, inteligentnych i lekkich pojazdach, a także coraz wyższym popytem na zminiaturyzowane komponenty do smartwatchy i smartfonów.

Rynek chipów do ładowania bezprzewodowego będzie rósł 17% rocznie

Ładowanie bezprzewodowe minimalizuje liczbę kabli, a tym samym poprawia wrażenia konsumentów, ułatwiając miniaturyzację urządzeń. Ponadto coraz szersze wdrażanie technologii autonomicznych oraz zwiększanie zasięgu pojazdów - jak ma to miejsce w przypadku ciężkich pojazdów czy samolotów - prawdopodobnie w zakresie ładowania bezprzewodowego stworzy nowe możliwości dla branży chipowej, napędzając wzrost rynku w nadchodzących latach.

W 2020 r. największy udział w rynku układów do bezprzewodowego ładowania miał region Azji i Pacyfiku, i oczekuje się, że w okresie prognozy odnotuje wzrost charakteryzowany znaczącym wskaźnikiem CAGR. Wzrost jest napędzany głównie przez silną obecność producentów elektroniki użytkowej, działalność hubów półprzewodnikowych oraz wysoką siłę nabywczą konsumentów. Co więcej, intensywne działania badawczo-rozwojowe w zakresie ładowania bezprzewodowego prowadzone w Japonii, na Tajwanie, w Chinach i w Korei Południowej jeszcze bardziej napędzają rozwój rynku regionalnego.

W Ameryce Północnej omawiany rynek silnie wzrośnie dzięki rozwojowi w zakresie zastosowań końcowych. Będzie to głównie efektem dobrej sprzedaży elektroniki użytkowej oraz silnej obecności producentów samochodów w USA. Intensyfikacja działań badawczo-rozwojowych i inwestycji w innowacje produktowe będzie dodatkowo stymulować ekspansję rynków regionalnych na tym kontynencie.

źródło: DigiTimes