GM zwiększy globalne wydatki na pojazdy elektryczne do 35 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Amerykański koncern General Motors Co (GM) do 2025 roku zwiększy globalne wydatki na pojazdy elektryczne i autonomiczne do 35 mld dolarów. Według agencji Reuters, powołującej się na osoby zaznajomione z tą sprawą, jest to 30-procentowy skok w stosunku do najnowszej prognozy. Część tej kwoty producent samochodów zainwestuje w budowę dwóch dodatkowych amerykańskich fabryk akumulatorów, a także wesprze niektóre z inwestycji w pojazdy elektryczne.

GM zwiększy globalne wydatki na pojazdy elektryczne do 35 mld dolarów

GM jest już w trakcie budowy fabryki akumulatorów w Ohio, współpracując z południowokoreańskim partnerem LG Energy Solutions. Partnerzy ogłosili również budowę drugiej fabryki akumulatorów w Tennessee, o wartości 2,3 mld dolarów.

Wcześniej informowano, że firma planuje uruchomić w USA dwie nowe fabryki akumulatorów. Jak informuje Reuters, chociaż GM potwierdził tę wiadomość, to jednak nie zdecydował, gdzie w Stanach Zjednoczonych fabryki te powstana. Każdy zakład ma kosztować ponad 2 mld dolarów.

General Motors potwierdził, że przyspieszy wprowadzanie nowych pojazdów elektrycznych - do 2025 r. na całym świecie zamierza oferować 30 modeli, w porównaniu z wcześniejszym celem - 20 modeli do roku 2023. W Stanach Zjednoczonych i Chinach do 2025 roku ​​producent chce przekroczyć roczną sprzedaż 1 mln pojazdów elektrycznych.

Warto zauważyć, że wzrost inwestycji GM nastąpił po tym, jak konkurencyjny producent samochodów Ford ujawnił swoje plany zwiększenia wydatków na pojazdy elektryczne o przeszło jedną trzecią - do ponad 30 mld dolarów do 2030 roku.

źródło: electronicsB2B.com

Zobacz również