Ograniczona podaż dysków HDD w drugiej połowie roku

| Gospodarka Aktualności

W drugiej połowie tego roku takie czynniki, jak pogorszenie sytuacji epidemiologicznej w Tajlandii i deficyt półprzewodników mogą zakłócić dostawy dysków twardych HDD, pomimo szczytowego zapotrzebowania. Najbardziej ucierpią moce produkcyjne firm Seagate i Western Digital (WD), które w tym regionie wytwarzają takie dyski.

Ograniczona podaż dysków HDD w drugiej połowie roku

Tajwańskie przedsiębiorstwa Quanta Storage i New Kinpo Group, które świadczą usługi w zakresie produkcji dysków twardych dla firm Seagate i WD, a także rozszerzają swoje moce wytwórcze w Tajlandii, w związku z tą sytuacją będą przenosić swoje linie poza region Chin. Rząd Tajlandii wdrożył ogólnokrajową blokadę od 12 lipca z powodu rosnącej lokalnie liczby zakażeń i niskiego odsetka szczepień. Pomimo tego, że zakład Quanta Storage znajduje się daleko od zaludnionych obszarów Tajlandii, ograniczenia nadal wpływają na jego produkcję.

W związku z deficytem komponentów elektronicznych i opóźnionymi wysyłkami, przychody firmy Quanta Storage za czerwiec wyniosły 666 mln NT (23,64 mln dolarów), co oznacza spadek sekwencyjny o 20,3% i o 28,6% rok do roku. Na drugą połowę 2021 roku firma przedstawia jednak optymistyczne prognozy, dzięki rosnącej liczbie zamówień na dyski HDD i SSD do notebooków i smartfonów.

źródło: Digitimes