Marvell Tech kupuje za ponad 1 mld dolarów firmę Innovium

| Gospodarka Komunikacja

Marvell Tech przejmie Innovium za 1,1 mld dolarów. Działanie to ma na celu zwiększenie udziału Marvella w chipach sieciowych sprzedawanych dużym firmom specjalizującym się w obszarze usług w chmurze. Obecnie na rynku układów sieciowych dominuje Broadcom - konkurent Marvella - który oferuje switche ethernetowe do dużych serwerowni taki firmom, jak Amazon Web Services i Microsoft.

Marvell Tech kupuje za ponad 1 mld dolarów firmę Innovium

W ubiegłym roku Marvell zrobił krok w kierunku wejścia na ten rynek, kupując za 10 mld dolarów przedsiębiorstwo Inphi, które dostarcza chipy do połączeń światłowodowych wykorzystywanych w centrach danych. Szacuje się, że Innovium w następnym roku podatkowym wygeneruje 150 mln dolarów przychodów.

Firma Innovium w zakresie wysokowydajnych switchów ethernetowych konkuruje bezpośrednio z Broadcomem. Dyrektor Marvella, Matt Murphy powiedział, że długoterminowy plan firmy polega na integracji produktów Innovium i Inphi w celu umocnienia relacji biznesowych z największymi dostawcami usług w chmurze. Na przykład Microsoft w zeszłym roku w ramach inwestycji o wartości 24,2 mld dolarów, większą część kwoty przeznaczył na dział przetwarzania danych.

 

źródło: Reuters