Wzrośnie zapotrzebowanie na wydajne chipy transmisyjne

| Gospodarka Komunikacja

Według źródeł branżowych w trzecim kwartale 2021 roku wzrośnie ilość zamówień na chipy do zastosowań serwerowych. W większości zamówienia te mają obejmować układy do szybkiej transmisji danych.

Wzrośnie zapotrzebowanie na wydajne chipy transmisyjne

Tajwańskie firmy specjalizujące się w chipach tego typu, takie jak ASMedia Technology, Parade Technologies, Realtek Semiconductor, ITE Tech, Genesys Logic, Aspeed Technology, Nuvoton, VIA Labs, Weltrend, Leadtrend, Amazing Microelectronic i ASIX Electronics, przewidują dobre wyniki na drugą połowę roku. Firmy oczekują, że sprzedaż będzie nadal rosła w roku 2022.

Wraz z rozwojem aplikacji 5G, rozwijane są również technologie transmisji dla urządzeń końcowych. W związku z wdrożeniem nowego standardu Wi-Fi 6 wiele firm rozpoczęło już opracowywanie urządzeń wspierających technologię Wi-Fi 6E. Standard Ethernet został również ulepszony do specyfikacji 2.5G, aby zapewnić transmisję sięgającą 5 Gb/s.

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w scalonych kontrolerach USB zaczęły intensyfikować swoje działania w kierunku rozwoju standardu USB 4.0 i PCIe4, w celu zwiększenia wydajności pod względem transmisji danych.

źródło: Digitimes