Świat wchłonie 250 mln egzemplarzy smartfonów 5G

| Gospodarka Aktualności

Zgodnie z najnowszymi szacunkami Digitimes Research, globalne dostawy smartfonów obsługujących 5G przekroczą w 2020 roku 250 mln sztuk, co stanowi ponad 20% wszystkich dostaw smartfonów w tym roku. Digitimes Research podtrzymuje również swoją kwietniową prognozę, zgodnie z którą globalne dostawy smartfonów w bieżącym roku skurczą się o 15,2% - do 1,15 mld sztuk, ponieważ aktywność gospodarcza na świecie pozostaje słaba w obliczu utrzymujących się skutków pandemii.

Świat wchłonie 250 mln egzemplarzy smartfonów 5G

Dostawy telefonów 5G na sam rynek chiński wyniosą łącznie 170 mln sztuk w 2020 r. To efekt wprowadzenia przez chińskich sprzedawców modeli 5G klasy podstawowej i średniej, w celu pobudzenia popytu na rynku lokalnym, bazującego na wymianie starszych smartfonów. Według danych Digitimes Research, modele 5G będą stanowić 52,7% wszystkich smartfonów wysłanych do Chin w 2020 r. i dwie trzecie całkowitej liczby telefonów 5G wysłanych na całym świecie.

Wspierane przez wyższą niż oczekiwano sprzedaż telefonów 5G, dostawy wszystkich smartfonów w Chinach prawdopodobnie w drugiej połowie 2020 r. pozostaną bez zmian lub nieznacznie spadną w porównaniu z rokiem ubiegłym, kończąc rok bieżący spadkiem o 10,3%.

Ponieważ pandemia opóźniła wdrażanie sieci 5G w większości innych części świata, wysyłki telefonów 5G poza Chiny osiągną zaledwie 82,3 mln sztuk lub mniej niż 10% globalnych dostaw smartfonów w 2020 r. Liczba wysłanych poza Chiny smartfonów wszystkich typów w drugim kwartale znacząco zmalała, notując spadek o 25,9% i oczekuje się, że w skali roku spadnie o 17,1%.

źródło: DigiTimes