Dostawcy interfejsów testowych IC widzą duży popyt na GPU i układy SoC 5G

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według źródeł branżowych, tajwańscy dostawcy rozwiązań w zakresie testowania układów scalonych, w tym Chunghwa Precision Test Tech (CHPT), Keystone Microtech i WinWay Technology, skorzystali na krótkoterminowych zamówieniach związanych z chipami GPU i utrzymującego się silnego popytu na procesory przeznaczone do smartfonów. Firmy te są gotowe do osiągnięcia szczególnie wysokich przychodów w czwartym kwartale 2020 roku.

Dostawcy interfejsów testowych IC widzą duży popyt na GPU i układy SoC 5G

Obecnie CHPT jest zajęte realizacją dużych zamówień na pionowe karty pomiarowe (VPC) od czołowych amerykańskich producentów układów scalonych i dostawców systemów, jak również od tajwańskiej firmy MediaTek na układy SoC do telefonów 5G i inne chipy typu HPC (High Performance Computing).

Keystone otrzymał duże zamówienia głównie od tajwańskich producentów układów scalonych, zwłaszcza na płyty testowe i płytki krzemowe do przetwarzania końcowego, a jego dostawy rozwiązań do testowania układów RF do chińskich klientów również stale rosną.

Po przygotowaniu wystarczającej liczby testowych socketów w pierwszej połowie 2020 roku, przeznaczonych do nowych procesorów graficznych dla dwóch głównych amerykańskich dostawców, WinWay od października nadal zbiera dodatkowe zamówienia na gniazda tego typu, głównie w celu przetwarzania chipów serwerowych i procesorów graficznych.

Chińscy projektanci układów scalonych i operatorzy telekomunikacyjni intensyfikują wdrażanie wysokiej klasy układów SoC w smartfonach i układach stacji bazowych, a także podejmują bardziej dynamiczne działania w zakresie zamówień na najwyższej klasy karty i sockety do testów układów scalonych, co generuje znaczący wzrost przychodów dla tajwańskich dostawców.

źródło: Digitimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie