Qualcomm zbuduje na Tajwanie trzy centra technologiczne i testowe

| Gospodarka Projektowanie i badania

Firma Qualcomm ogłosiła, że na Tajwanie utworzy trzy centra technologiczne i testowe, ponieważ pogłębia współpracę z lokalnymi władzami i koncernami, by przyspieszyć komercyjne wdrożenie 5G i innych zaawansowanych technologii. Zgodnie z ogłoszonymi planami Qualcomm utworzy w Hsinchu, w północnym Tajwanie centrum badawczo-projektowe zajmujące się modułami 5G, centrum testujące fale milimetrowe (mmWave) oraz centrum technologii biometrycznych.

Qualcomm zbuduje na Tajwanie trzy centra technologiczne i testowe

Te trzy centra będą częścią większego ośrodka - Center for Operations, Manufacturing Engineering and Testing (COMET), którego tworzenie na Tajwanie amerykański producent ogłosił w sierpniu, i który ma rozpocząć funkcjonowanie na początku 2019 r.

Centrum technologii 5G ma na celu wprowadzenie rozwiązań typu plug-and-play, aby zmniejszyć bariery technologiczne, co pozwoli małym i średnim przedsiębiorstwom wchodzić na rynek 5G bez potrzeby posiadania ogromnego kapitału. Od samego początku Qualcomm zamierza współpracować z lokalnymi firmami w celu opracowania powiązanych technologii 5G, by umożliwić i przyspieszyć tempo wprowadzenia produktów 5G na rynek.

Wcześniej Qualcomm zapowiedział również, że w 2019 roku planuje na Tajwanie stworzyć multimedialne centrum badawczo-rozwojowe i centrum sztucznej inteligencji dla rozwiązań mobilnych.

źródło: DigiTimes

Zobacz również