Qualcomm chce na Tajwanie utworzyć dwa centra badawczo-rozwojowe

| Gospodarka Aktualności

Firma Qualcomm planuje utworzenie na Tajwanie centrum badawczo-rozwojowego multimediów i centrum sztucznej inteligencji do zastosowań mobilnych. Zgodnie z raportem Central News Agency mają one rozpocząć działalność na początku 2019 roku. Utworzenie tych dwóch obiektów jest częścią zobowiązania Qualcomma do zainwestowania na Tajwanie do 700 milionów dolarów w ciągu pięciu lat po osiągnięciu porozumienia z Tajwańską Komisją Fair Trade w sprawie sporu dotyczącego ochrony konkurencji.

Qualcomm chce na Tajwanie utworzyć dwa centra badawczo-rozwojowe

Centrum badawczo-rozwojowe multimediów ma się skupić na rozwiązaniach z zakresu detekcji 3D, na technikach kompresji obrazu, rozpoznawaniu obiektów i technologiach widzenia maszynowego. Centrum sztucznej inteligencji ma ożywić rozwój implementowanych w urządzeniach mobilnych platform i aplikacji AI, które pomogą klientom robić lepsze zdjęcia i filmy, przekształcając przenośne urządzenie w personalnego asystenta.

Oba ośrodki Qualcomma współpracować będą z tajwańskimi uniwersytetami i instytucjami badawczymi zajmującymi się badaniami naukowymi w celu realizacji wspólnych projektów, co pozwolić ma Tajwanowi na osiągnięcie samowystarczalności w zakresie zdolności badawczo-rozwojowych.

źródło: DigiTimes