Chiny wydadzą 165 mld dolarów na 5G

| Gospodarka Komunikacja

Zdaniem Xu Ziyanga - CEO firmy ZTE - Chiny planują wydać 165 miliardów dolarów na wdrożenie 5G. Byłaby to kwota o 50% wyższa niż Chiny wydały na 4G. ZTE szacuje, że rynek RAN (Radio Access Network) ​​w drugim kwartale wyniósł 9,4 mld dolarów, i że ZTE ma w nim 30-procentowy udział. Xu Ziyang twierdzi, że do końca września w 350 miastach powstało 690 tys. stacji 5G.

Chiny wydadzą 165 mld dolarów na 5G

W pierwszej połowie bieżącego roku ZTE osiągnęło przychody w wysokości 7 mld dolarów, czyli o 5,8% więcej niż w pierwszej połowie roku 2019, przy zyskach w wysokości 2,7 mld dolarów, co oznacza wzrost o 26,3% rok do roku. Firma podpisała 55 komercyjnych umów 5G i współpracuje z 90 operatorami telekomunikacyjnymi.

Podobnie jak inni dostawcy infrastruktury sieciowej, ZTE poszukuje możliwości nawiązywania partnerstw z użytkownikami końcowymi w zakresie integracji pionowej, a także stara się o kontrakty telekomunikacyjne. Xu Ziyang zapewnia, że ZTE ma 500 partnerów w takich obszarach, jak turystyka, opieka zdrowotna, edukacja, transport, energia, produkcja i ochrona środowiska.

źródło: Electronics Weekly