Globalne dostawy smartfonów w 2021 r. wzrosną dwucyfrowo

Według Digitimes Research, po trzech kolejnych latach spadków - w latach 2018-2020 - globalne dostawy smartfonów w roku 2021 wzrosną w tempie dwucyfrowym lub o 150 mln sztuk. Motorem wzrostu ma być w tym przypadku wznowienie wysiłków na rzecz budowy infrastruktury i przyspieszenia komercjalizacji 5G w Japonii, Europie Zachodniej i USA.

Posłuchaj
00:00

W perspektywie najbliższych pięciu lat popyt na telefony 5G, w ramach wymiany urządzeń na nowsze, nabierze tempa dzięki rosnącej liczbie komercyjnych sieci 5G i rozszerzaniu ich zasięgu. Dostępność podstawowych urządzeń 5G lub 4G na rynkach wschodzących będzie napędzać globalne dostawy smartfonów, które mają osiągnąć odpowiednio ponad 1,5 mld sztuk w 2023 roku i 1,7 mld sztuk w roku 2025.

W 2021 roku dwie pierwsze pozycje na rynku będą mogły zagwarantować sobie firmy Samsung Electronics i Apple, a za nimi - Oppo, Vivo i Xiaomi. Firma Transsion z siedzibą w Chinach, która sprzedaje telefony klasy podstawowej pod markami Tecno, Itel i Infinix w Afryce i Azji Południowej, będzie szósta. Oczekuje się, że Huawei, dotknięty sankcjami handlowymi USA, spadnie na miejsce siódme.

Digitimes Research spodziewa się również, że globalne dostawy telefonów 5G osiągną w 2020 roku ponad 200 mln sztuk i wzrosną do ponad 1,22 mld sztuk w 2025.

Źródło: DigiTimes

Powiązane treści
W Chinach produkcja telefonów spada a komputerów rośnie
Świat wchłonie 250 mln egzemplarzy smartfonów 5G
Rok 2020 przestał być już rokiem 5G
HTC wprowadza na tajwański rynek telefon 5G
Ericsson podnosi prognozy dotyczące subskrypcji 5G
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Komunikacja
Gospodarka
Druga generacja satelitów GNSS Galileo jest rozwijana z pełną prędkością
Technika
Automatyka przemysłowa i budynkowa na dwóch przewodach
Gospodarka
Arrow Electronics polskim dystrybutorem rozwiązań Cohesity w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania danymi

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów