Adlink Technology dołącza do JB5GRI

| Gospodarka Komunikacja

Adlink dołączył do dziewięciu innych firm rozwijających technologie wykraczające poza 5G, stając się częścią globalnej inicjatywy Joint Beyond 5G Research Initiative (JB5GRI), która bada i kształtuje przyszłość w kierunku 6G. JB5GRI koncentruje się na obiecujących technologiach dla przyszłego systemu telefonii komórkowej i ma na celu ich prestandaryzację dla sieci oraz usług.

Adlink Technology dołącza do JB5GRI

Adlink wniesie do JB5GRI swoje doświadczenie w zakresie komunikacji rozproszonej, zarządzania rozproszonego i obliczeń rozproszonych, w tym przetwarzania brzegowego, mgły i przetwarzania wielodostępowego (MEC - Multi-access Edge Computing).

- Planujemy przyszłość. Czas potrzebny na przejście od koncepcji do wprowadzenia na rynek nowej generacji sieci komórkowych wynosi około 10 lat. Aby z technologią 6G być gotowym na poziomie produkcyjnym, musimy rozpocząć badania na poziomie innowacyjności już teraz - powiedział Luca Cominardi, starszy technolog i badacz w Biurze Zaawansowanych Technologii Adlink.

JB5GRI zbada hipotetyczne przypadki użycia, które obejmują m.in. samochód połączony z AI, udostępnianie zasobów w całej sieci oparte na rozproszonej sztucznej inteligencji z kompleksowym cyberbezpieczeństwem, Internet z inteligentnymi okularami AR/VR oraz walidację kształtowania wiązki w pasmach THz.

Do unijnego programu Horyzont 2020 "Smart Connectivity Beyond 5G" JB5GRI złożyło już propozycję projektu "Knowledge and Artificial Intelligence-based smart networks for Reliable mobile cOmmunicationS" - KAIROS.

źródło: DigiTimes

Zobacz również