Światowe dostawy peryferyjnych urządzeń drukujących odnotowały dwucyfrowy wzrost rok do roku

| Gospodarka Aktualności

Jak raportuje International Data Corporation (IDC), w drugim kwartale 2021 r. światowy rynek urządzeń peryferyjnych do drukowania zwiększył się już czwarty kwartał z rzędu, a dostawy drukarek wzrosły o 13,4% rok do roku, do prawie 22,9 mln sztuk. Według nowych danych Worldwide Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker w ciągu kwartału wzrosła również wartość dostaw - o 31,2% rok do roku, do 10,2 mld dolarów - co sygnalizuje powrót pracowników do biur.

Światowe dostawy peryferyjnych urządzeń drukujących odnotowały dwucyfrowy wzrost rok do roku

Zwiększenie dostaw, by zaspokoić bieżące zapotrzebowanie i wypełnić zaległości w zamówieniach, odnotowywali nadal sprzedawcy drukarek atramentowych. Także rynek urządzeń laserowych odnotował wzrost w skali rocznej. Siedem z dziewięciu rynków regionalnych odnotowało roczny wzrost liczby przesyłek jednostkowych. Podobnie jak w poprzednim kwartale, wspólną cechą drugiego kwartału jest to, że wzrost napędzany był zwiększonym popytem na urządzenia z niższej półki.

Firmy HP oraz Epson zwiększyły liczbowo swoje dostawy odpowiednio o 11,7 i 57,1% rok do roku, podczas gdy Canon odnotował spadek dostaw urządzeń o 5,9% z powodu niedoborów półprzewodników i problemów z zapasami. Podobnie jak w przypadku Canona, firma Brother również borykała się z poważnymi wyzwaniami związanymi z produkcją i dostępnością komponentów, co spowodowało, że w skali rocznej zmniejszyła ona dostawy o 4,9%. 

 
Światowy rynek urządzeń peryferyjnych do druku na papierze, dostawy jednostkowe, udział firmy w rynku i wzrost rok do roku (dane dotyczą liczby dostarczanych drukarek)

źródło: IDC