ML System oficjalnie uruchomi linię produkcyjną Quantum Glass

| Gospodarka Optoelektronika

W pierwszych trzech kwartałach 2021 r. ML System wypracował 121,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost rok do roku o 37,2%. W tym okresie EBITDA wyniosła 15,9 mln zł wobec 17,6 mln zł rok wcześniej, a zysk netto 1,4 mln zł, w porównaniu z 9,0 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego. Za miesiąc - 16 grudnia 2021 r. - spółka uroczyście otworzy pierwszą na świecie linię produkcyjną Quantum Glass.

ML System oficjalnie uruchomi linię produkcyjną Quantum Glass

Aktualnie wszystkie urządzenia, które tworzą linię wytwórczą Quantum Glass, zostały zintegrowane i sparametryzowane. Początkowy poziom produkcji może wynieść do 5 tys. m2 miesięcznie i ma być sukcesywnie zwiększany. Nowym produktem zainteresowane są koncerny szklarskie oraz producenci stolarki fasadowej i otworowej.

W III kw. br. spółka realizowała głównie zlecenia z obszaru fotowoltaiki klasycznej, przyjmowane w poprzednich okresach. Osiągane tu marże są pod coraz większą presją. W tym kwartale odczuwalny był także wzrost cen komponentów fotowoltaicznych i instalacyjnych, podzespołów oraz kosztów zatrudnienia, m.in. związanych z zatrudnianiem kadry w zakresie produkcji Quantum Glass. Na wynik netto wpłynęła również wysoka wartość amortyzacji urządzeń zakupionych w ramach inwestycji oraz projektów B+R.

źródło: ML System

Zobacz również