Dostawy monitorów PC z Tajwanu wzrosły o 4,6%

| Gospodarka Aktualności

Według Digitimes Research, w trzecim kwartale 2021 roku dostawy tajwańskich monitorów do komputerów PC wzrosły o 4,6% w ujęciu kwartalnym, ale spadły o 6,5% w stosunku rocznym, do 23,18 mln sztuk. Przewiduje się, że w czwartym kwartale dostawy wzrosną o około 5% sekwencyjnie, w miarę poprawy niedoborów chipów i komponentów.

Dostawy monitorów PC z Tajwanu wzrosły o 4,6%

Oczekuje się, że całoroczne dostawy z Tajwanu w 2021 r. wzrosną o 1,4% rocznie, podczas gdy globalne wolumeny wzrosną o 6,8%, głównie w wyniku ostrej konkurencji producentów chińskich i koreańskich.

W trzecim kwartale tajwańscy producenci nadal notowali zwiększone proporcje dostaw monitorów 21.x- i 23.x-calowych, przy jednoczesnym spadku zapotrzebowania na urządzenia 24.x-calowe. Jednak w dłuższej perspektywie - zdaniem Digitimes Research - popyt konsumentów będzie skłaniał się ku modelom o dużych rozmiarach.

Chociaż Foxconn Technology Group (Hon Hai Precision Industry) odnotował znaczne odbicie w dostawach, w trzecim kwartale 2021 r., wolumeny dostaw tego producenta wciąż pozostawały w tyle za Wistronem, który pozostaje trzecim co do wielkości producentem monitorów na świecie - Foxconn zajął w tym kwartale miejsce czwarte.

źródło: DigiTimes

Zobacz również