Rynek zakrzywionych monitorów czeka znaczny wzrost w 2021 roku

| Gospodarka Optoelektronika

W 2021 roku globalny rynek zakrzywionych monitorów czeka znaczny wzrost, ponieważ coraz więcej dostawców rozszerza produkcję tego typu ekranów i coraz więcej marek wprowadza takie urządzenia na rynek. Źródła szacują, że działania podejmowane przez powiązanych producentów i sprzedawców mogą zwiększyć globalne dostawy zakrzywionych monitorów do 15 mln sztuk.

Rynek zakrzywionych monitorów czeka znaczny wzrost w 2021 roku

Producenci wyświetlaczy, w tym AU Optronics (AUO) i China Star Optoelectronics Technology (CSOT), zintensyfikowali swoje działania w zakresie zakrzywionych ekranów, ponieważ Samsung Electronics, który wcześniej odpowiadał za 80% rynku takich wyświetlaczy, wycofuje się z tego sektora.

Wskaźniki mocy produkcyjnych 27- i 34-calowych zakrzywionych wyświetlaczy w CSOT podobno poprawiają się, co umożliwiłoby dostawcom urządzeń konsumenckich wprowadzanie ich na rynek w celu zaspokojenia rosnącego popytu. W międzyczasie Xiaomi dołączył do Della i Micro-Star International (MSI), aby wprowadzić na rynek 27- i 34-calowe zakrzywione monitory, z których te ostatnie będą dostępne na Tajwanie od września.

Oczekuje się, że inni chińscy dostawcy, w tym Huawei, Oppo i Vivo, również wypuszczą na rynek swoje zakrzywione wyświetlacze. Dostawcy ODM, tacy jak Foxconn Electronics i TPV Technology, rozpoczęli już komercyjną produkcję monitorów typu curved, wykorzystując swoje doświadczenie związane z telewizorami.

źródło: Digitimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie