Brookfield kupi producenta oprogramowania samochodowego CDK Global za 6,41 mld USD

| Gospodarka Aktualności

Inwestor private equity Brookfield Business Partners kupuje CDK Global Inc za 6,41 mld dolarów w gotówce, przejmując tym samym ostatniego głównego, notowanego na giełdzie, dostawcę oprogramowania dla dealerów samochodowych i producentów. Zakup zapewni firmie mocną pozycję w branży, która według szacunków osiągnie do 2026 r. wartość 29,3 mld dolarów.

Brookfield kupi producenta oprogramowania samochodowego CDK Global za 6,41 mld USD

Umowa z Brookfield Business Partners, jednostką Brookfield Asset Management, przewiduje wypłatę inwestorom CDK Global 54,87 USD za każdą posiadaną akcję, co stanowi 12-procentową premię w stosunku do ceny zamknięcia obrotu giełdowego na dzień przed ogłoszeniem transakcji. CDK Global poinformował, że obecna cena jest również o 30% wyższa niż w przypadku notowań z 18 lutego, kiedy to po raz pierwszy ogłoszono rozmowy o transakcji. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale 2022 roku.

CDK Global w ciągu ostatnich kilku lat była pod presją, by wystawić się na sprzedaż. Zmniejszała nacisk na działalność niskomarżoą, a zamiast tego próbowała budować biznesy cyfrowe, kupując platformy internetowe, takie jak Salty Dot, Roadster i Square Root.

źródło: Reuters

Zobacz również