Ośrodek testowania oprogramowania LG otrzymał akredytację TÜV Rheinland

| Gospodarka Projektowanie i badania

Placówka firmy jako pierwsza uzyskała akredytację globalnej organizacji ds. badań i certyfikacji w zakresie oceny bezpieczeństwa działania oprogramowania samochodowego.

Ośrodek testowania oprogramowania LG otrzymał akredytację TÜV Rheinland

Centrum Testowania Oprogramowania firmy LG Electronics zostało oficjalnie uznane jako laboratorium wskazane przez TÜV Rheinland, co oznacza, że może ono przeprowadzać testy bezpieczeństwa działania każdego oprogramowania samochodowego, które podlega normie ISO 26262-6. Centrum Testowania Oprogramowania firmy LG uzyskało ten status jako pierwsze na świecie. Może ono niezależnie oceniać i potwierdzać jakość oraz bezpieczeństwo działania szerokiej gamy produktów z zakresu oprogramowania samochodowego, począwszy od systemów jazdy autonomicznej poprzez sieci samochodowe aż po urządzenia elektryczne i elektroniczne.

W ubiegłym roku Centrum Testowania Oprogramowania firmy LG otrzymało akredytację od cieszącego się międzynarodowym uznaniem Koreańskiego Systemu Akredytacji Laboratoriów (KOLAS); uzyskało dzięki temu certyfikat ISO 26262-6 w zakresie oceny oprogramowania do pojazdów autonomicznych oraz pomiaru jakości produktów elektrycznych i elektronicznych (IEC 61508-3). LG jest obecnie jedynym koreańskim producentem, który może niezależnie opracować i opublikować zatwierdzony przez KOLAS raport obejmujący wszystkie te kluczowe obszary.

źródło: LG

Zobacz również