Sysage przejmie BenQ Guru

| Gospodarka Aktualności

Dostawca rozwiązań teleinformatycznych Sysage Technology w pełni przejmie BenQ Guru - dostawcę rozwiązań HCM (zarządzanie kapitałem ludzkim), SRM (zarządzanie relacjami z dostawcami) i BPM (zarządzanie procesami biznesowymi) - za 31,0 mln NT (1,04 mln USD), poinformował prezes Sysage, Michael Lee. Sysage i BenQ Guru są spółkami zależnymi dostawcy EMS, firmy Qisda.

Sysage przejmie BenQ Guru

Fuzja ma na celu zintegrowanie produktów BenQ Guru i bazy klientów Sysage. Spółka Sysage pełni kluczową rolę w opracowywaniu inteligentnych rozwiązań wykorzystywanych w administracji przedsiębiorstw. Jest tajwańskim agentem sprzedaży ponad 50 produktów sprzętowych i programowych, i ma około 1300 lokalnych dystrybutorów, podczas gdy BenQ Guru ma 1000-2000 klientów na Tajwanie i w Chinach.

W ciągu ostatnich 2-3 lat, w ramach dążenia do wzmocnienia zastosowania rozwiązań ICT, co pomaga przedsiębiorstwom w budowaniu architektur na potrzeby cyfrowej transformacji, Sysage zainwestował w kilku strategicznych partnerów, w tym dostawcę usług integracji systemów CRM (zarządzanie relacjami z klientami) - Grandsys, konsultanta ERP - AdvancedTEK International, firmę Corex z siedzibą w RPA i dostawcę usług analiz Big Data - Statinc.

W pierwszym kwartale 2022 r. infrastruktura teleinformatyczna odpowiadała za 29,2% skonsolidowanych przychodów Sysage, które wyniosły 2,811 mld NT (95,3 mln USD), przetwarzanie i wykorzystanie danych objęło 45,8% przychodów, integracja na potrzeby cyfryzacji - 12,3%, a przetwarzanie w chmurze, oprogramowanie i usługi - 12,7%. Spółka odnotowała w kwietniu skonsolidowane przychody w wysokości 921,4 mln NT, co oznacza miesięczny spadek o 5,33%, ale wzrost o 6,25% w skali roku.

źródło: DigiTimes