Qisda zainwestuje w Simula Technology

| Gospodarka Aktualności

W związku z obecnym rozwojem technologii AI+IoT, IoV i usług medycznych dostawca EMS Qisda przeznaczy do 1,012 mld NT (33,5 miliona dolarów) na 51,3% udziałów w Simula Technology, producenta złącz elektronicznych i kabli.

Qisda zainwestuje w Simula Technology

Qisda zainwestuje 600 milionów NT, w celu pozyskania 30 mln nowych akcji, które zostaną wyemitowane przez Simula w ramach oferty prywatnej, co odpowiada 37,5% jej udziałów. Kolejne 412 mln NT zostaną przeznaczone na istniejące akcje Simula, odpowiadające za pozostałe 13,8%.

Firma Simula opracowała złącza charakteryzujące się wysoką przepustowością i częstotliwością przesyłanego sygnału. Komponenty te mają być przeznaczone do inteligentnych urządzeń typu wearables, stosowanych w segmencie motoryzacyjnym i medycznym. Producent ma nadzieję, że jego oferta będzie mogła poszerzyć zasoby Qisdy w zakresie integracji systemów.

W roku 2019 Qisda odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 169,754 mld NT, marżę brutto na poziomie 13,58% i zysk operacyjny w wysokości 6,228 mld NT. Simula w tym okresie uzyskała przychody na poziomie 1,355 mld NT, marżę brutto wynoszącą 39,39%, a jej zysk operacyjny w wyniósł 224 mln NT.

źródło: DigiTimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie