Zapraszamy na wrześniowe targi MSPO i Energetab!

| Gospodarka Aktualności

MSPO i Energetab to dwie pierwsze w kalendarzu targowym imprezy powakacyjne. Ich znaczenie rynkowe w aktualnej sytuacji polityczno-gospodarczej jest obecnie jeszcze większe niż rok temu.

Zapraszamy na wrześniowe targi MSPO i Energetab!

Rok temu targi Energetab miały wyraźnie mniejszą powierzchnię, niż było przez wiele lat – poza halą murowaną A były jeszcze tylko cztery pawilony, niemniej mimo tych redukcji na frekwencję gości nie można było narzekać. Dla wielu uczestników było to pierwsze spotkanie zawodowe na żywo po przeszło 2 latach pandemii i okazja do spotkania została wykorzystana. W tym roku na Energetabie będzie jeden namiot więcej („Z”), co oznacza, że impreza się powoli odbudowuje.

W okresie wojny, która przyniosła w krajowej gospodarce wiele niepewności i strachu, w czasie szybko drożejącej energii, w miesiącach, gdzie tak wiele mówi się o bezpieczeństwie energetycznym, targi poświęcone szeroko rozumianej energetyce stają się miejscem istotnym dla tych, którzy szukają możliwości ograniczenia ryzyka, chcą inwestować w nowe technologie takie jak OZE lub szukają nowych rozwiązań i partnerów. To, że takie aspekty przeważają nad resztą, to dobry znak i wskazówka, że warto do Bielska pojechać.

35. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie Energetab 2022

Termin:
od 13 września (wtorek) do 15 września (czwartek) – razem 3 dni

Godziny otwarcia ekspozycji:
wtorek i środa: 9.00–17.00,
czwartek: 9.00–15.00

Miejsce:
ul. Armii Krajowej 220, Bielsko-Biała

Organizator:
ZIAD Bielsko-Biała,
tel. 33 813 82 31,
www.energetab.pl,
wystawa@ziad.bielsko.pl

Wstęp na targi jest bezpłatny, wokół terenu targowego ZIAD jest w sumie około 10 dużych parkingów.

Energetab tradycyjnie będzie obejmował obszary związane z wytwarzaniem, przesyłem i dystrybucją energii elektrycznej oraz szeroką gamę produktów elektrotechnicznych. Prezentowane będą m.in. stacje transformatorowe, rozdzielnice, przekładniki, wyłączniki, kable i przewody, agregaty prądotwórcze i systemy UPS. Towarzyszyć im będzie wystawa systemów pomiarowych, oferty z zakresu oprogramowania, urządzeń do komunikacji przewodowej i bezprzewodowej oraz usługi, bo one również odgrywają w branży istotną rolę. Taka szerokość tematyczna wystawy sprawia, że na Energetabie dobrze odnajduje się również wiele firm związanych z elektrotechniką, elektroniką, a także ogólnie przemysłem.

Odwiedzających tegoroczny Energetab zapraszamy serdecznie do naszego redakcyjnego stoiska w dolnej kondygnacji hali A (A62). Dotarcie do nas z pewnością ułatwi załączona mapa z rozkładem stoisk i listą wystawców.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO

Ubiegłoroczne MSPO były wyraźnie optycznie skromniejsze, ale nie brakowało gości lub wystawców. Wystawa zajmowała 5 hal, a gości było sporo. Mniej pokazywano też ciężkiego sprzętu na zewnątrz, bo zapewne z uwagi na pandemię nie było możliwości swobodnego oglądania od środka i robienia sobie selfie w helikopterach. W tym roku (6–9 września) lista wystawców XXX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zapowiada, że targi będą miały większy potencjał i pojawi się na nich sporo firm z czołówki technologicznej w kraju. Z firm związanych z rynkiem elektroniki będą Eltronika, Renex, Radiotechnika Rohde&Schwarz, Semicon, Vigo System, Domar3.