Energetab, MSPO i Trako 2021 - czy będą znakiem trwałego odrodzenia branży expo?

| Gospodarka Aktualności

Po długiej przerwie wywołanej pandemią i wakacjami branża targowa wraca do normalnej działalności. Aktualnie jako pierwsze odbywają się targi wojskowe MSPO w Kielcach (7–10.09), w kolejnym tygodniu (14–16.09) w Bielsku-Białej będą targi Energetab, a pod koniec miesiąca (21–24.09) w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja odbywających się co dwa lata targów kolejowych Trako.

Energetab, MSPO i Trako 2021 - czy będą znakiem trwałego odrodzenia branży expo?

Energetab

Mimo pandemii, kolejnych fal i ograniczeń, targi Energetab dzielnie walczą o obecność na rynku. Faktem jest, że w zeszłym roku impreza miała znacznie mniejszy rozmach, ale bez względu na te redukcje bezsprzecznym sukcesem było to, że się odbyła w takich trudnych czasach. Niestety dzisiaj cała branża wystawiennicza boryka się z niepewnością wywołaną zagrożeniem wirusowym oraz zmaga się niepewnością firm i ich pracowników czy wystawianie się ma sens i jest bezpieczne. Stąd dobry i pozytywny przykład ma wielkie znaczenie.

Tegoroczny Energetab (14–16 września) ma szansę pokazać, że najgorsze mamy za sobą. Jest to ekspozycja w dużej części plenerowa, czyli bezpieczna. Warto na nią się wybrać, mimo że targi będą wyraźnie mniejsze i podobne do ubiegłorocznych. Widać to na mapie, gdzie część namiotów skasowano (te o oznaczeniach U, M, T, E, F, R). Reszta, która została też ma nieco mniejszą powierzchnię a ekspozycje zostały rozproszone po to, aby powiększyć odległości. Nie jest to jakimś zaskoczeniem, bo chyba nikt nie oczekiwał, że wszystko będzie po staremu. Odwiedzających tegoroczny Energetab zapraszamy serdecznie do naszego redakcyjnego stoiska w dolnej kondygnacji hali A (A65). Dotarcie do nas z pewnością ułatwi załączona mapa z rozkładem stoisk i listą wystawców.

W tegorocznych targach bierze udział ponad 270 wystawców, których ekspozycje zlokalizowane są zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w czterech halach namiotowych oraz na terenach otwartych. Na terenie targów zostały wyznaczone specjalne strefy, jak: Strefa OZE, Strefa Elektromobilności (SEL) oraz Strefa Praktycznych Pokazów innowacyjnych technologii elektrycznych (SPP). Organizator targów zapewnia uczestnikom pełne bezpieczeństwo epidemiologiczne, zgodnie z aktualnymi wymaganiami GIS.

W niektórych targowych konferencjach można będzie uczestniczyć zdalnie (poprzez łącze internetowe) po uprzednim zarejestrowaniu się na dane wydarzenie.

Aby ograniczyć czas przejścia przez bramki wejściowe, zwiedzający zachęcani są do wcześniejszej rejestracji na stronie https://rejestracja.energetab.pl.

Trako

Trako to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego, które systematycznie zyskuje na znaczeniu i przyciąga coraz więcej wystawców i gości. Targi Trako odbywają się raz na dwa lata w ramach Międzynarodowych Targów Gdańskich i w tym roku trwają od 21 do 24 września. Pojęcie „transport szynowy” jest rozumiane dość szeroko, także jako spedycja i logistyka kolejowej, technologie komunikacyjne, systemy zasilania, technika połączeniowa i podobne. Lista wystawców jest dość długa i jest na niej wiele znanych firm, również z obszaru elektroniki i automatyki.

MSPO

MSPO, czyli Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, jest wizytówką polskiej branży zbrojeniowej i jednocześnie jedna z kilku istotnych imprez wojskowych tego typu w skali Europy. Jest to miejsce prezentacji nowości sektora obronnego z całego świata, na którym pojawia się wiele firm z kraju i zagranicy. W ubiegłym roku targi te się odbyły, ale wyraźnie czuć było wpływ obostrzeń: wystawców było mniej (ok. 1/3 tych co w latach wcześniejszych), a gości dużo mniej. W tym roku na liście wystawców są wszystkie wiodące firmy wojskowe, niemniej długość listy wystawców mniej więcej taka sama jak w 2020 r.

Zobacz również