Corning otwiera w Polsce zakład produkcji światłowodów

| Gospodarka Aktualności

Corning Incorporated w czwartek 8 września oficjalnie otworzył w Mszczonowie nowy zakład produkcji włókien światłowodowych. Fabryka pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na szybkie połączenia sieciowe na terenie Unii Europejskiej i w sąsiadujących z nią regionach.

Corning otwiera w Polsce zakład produkcji światłowodów

Obiekt należący do największych zakładów produkujących światłowody w Unii Europejskiej, to najnowsza z serii globalnych inwestycji firmy Corning w produkcję światłowodów i kabli, o łącznej wartości ponad 500 mln dolarów od 2020 roku.

Zakład produkcyjny Corning w Mszczonowie będzie miał uprzywilejowany dostęp do talentów dzięki wykwalifikowanej sile roboczej i szkoleniom technicznym, które są dostępne w okolicach Warszawy. Łącznie z 250 pracownikami nowego zakładu liczba osób zatrudnianych przez Corning w Polsce przekracza 3000.

Corning Optical Communications rozpoczął działalność w Polsce w 2001 roku, otwierając pierwszy zakład w Łodzi. Po pięciu latach obiekt przeniósł się do obecnej lokalizacji w SEGRO Logistics Park, w Strykowie. W 2018 roku na terenie kampusu w Strykowie otwarty został dodatkowy zakład produkcyjny - dla rozwiązań komunikacji światłowodowej.

Operatorzy w Europie inwestują w rozbudowę sieci szerokopasmowych. Inicjatywy te, wraz z inwestycjami w sieć 5G i centra danych w chmurze, sygnalizują wczesną fazę dużej fali wzrostu dla sieci opartych na włóknach światłowodowych, o praktycznie nieograniczonej przepustowości. Jako wynalazca niskostratnych włókien optycznych i lider w pasywnej komunikacji optycznej, Corning ma wyjątkowe możliwości uczestniczenia w rozbudowie tych sieci.

Corning rozszerza również zdolności produkcyjne w Stanach Zjednoczonych. W sierpniu koncern ogłosił, że otworzy zakład produkcji kabli światłowodowych koło Phoenix w stanie Arizona. Tempa nabiera również rozbudowa zakładu produkcji przewodów w Karolinie Północnej, która została ogłoszona w zeszłym roku.

źródło: Corning

Zobacz również