Apple ponownie zainwestuje w firmę Corning - teraz 250 mln dolarów

| Gospodarka Optoelektronika

Firma Apple ogłosiła, że inwestycję w spółkę Corning - dostawcę szkła wykorzystywanego w iPhone'ach, Apple Watchach i iPadach - zwiększy o 250 mln dolarów. Ostatnia kwota przyznana Corningowi w maju 2017 roku z funduszu Apple Advanced Manufacturing Fund wynosiła 200 mln dolarów. Apple powiedział, że inwestycja wspiera prace badawczo-rozwojowe nad najnowocześniejszymi procesami szklarskimi, sprzętem i materiałami nowej generacji dla urządzeń konsumenckich.

Apple ponownie zainwestuje w firmę Corning - teraz 250 mln dolarów

Fundusz Apple’a - Advanced Manufacturing Fund - został utworzony w celu wspierania procesów wytwórczych i miejsc pracy wymagających wysokich kwalifikacji, które mogą napędzać w Stanach Zjednoczonych rozwój nowych technologii produkcji. Do tej pory Apple zainwestował w amerykańskie firmy ponad 1 mld dolarów.

Apple i Corning są partnerami w rozwoju produktów od ponad dekady, a zakład produkcyjny w Harrodsburgu odegrał kluczową rolę w dostarczaniu szklanych rozwiązań dla iPhone'a od jego powstania w 2007 roku. Szkło dla wszystkich generacji iPhone'a, Apple Watcha oraz iPada powstawało w tej fabryce. Od czasów pierwszej premiery smartfona Apple wydał na produkty Corninga prawie 3 mld dolarów.

źródło: DigiTimes

Zobacz również