Dostawcy szkła opracowują ultracienkie komponenty do urządzeń składanych

| Gospodarka Optoelektronika

Według źródeł branżowych, dostawcy szkła do wyświetlaczy - Corning i AGC Display Glass - opracowują ultracienkie elastyczne wyroby do zastosowań w urządzeniach składanych. Jednocześnie Samsung Electronics wprowadził model Galaxy Z Flip zbudowany przy użyciu ultracienkiego pokrycia szklanego (UTG - ultrathin glass).

Dostawcy szkła opracowują ultracienkie komponenty do urządzeń składanych

Samsung Display poinformował, że jego UTG ma grubość zaledwie 30 mikronów i transmitancję około 91-92% w porównaniu do około 87-89% w przypadku powłok PI (poliimidowych) stosowanych w Galaxy Fold, przy jednocześnie zwiększonej elastyczności i trwałości.

Kierując uwagę na segment urządzeń składanych, Corning dąży do wyprodukowania szkła o grubości 0,1 mm i promieniu gięcia 3-5 mm, co może pozwolić, by składany telefon miał grubość 6-10 mm i jednocześnie większą odporność szkła na uszkodzenia. Oczekuje się, że Corning będzie gotowy do produkcji takich pokryć szklanych za ok. 1-2 lata.

Również AGC opracowuje ultracienkie, wzmocnione chemicznie, elastyczne szkło o grubości 0,07 mm, przeznaczone do stosowania jako szkło przykrywające ekrany urządzeń składanych. Według Digitimes Research, niemieckie firmy Schott i AGC są obecnie w stanie wytwarzać ultracienkie szkło o grubości 30 mikronów. Samsung kupuje takie szkło od Schott, a następnie wzmacnia je i przekształca przez swoją spółkę Dowoo Insys.

źródło: DigiTimes