Jutro w Korei rusza sprzedaż składanego smartfona Galaxy Fold - cena 2000 dolarów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Samsung Electronics poinformował, że od 6 września w Korei Południowej dostępny będzie jego pierwszy składany smartfon Galaxy Fold, obsługujący łączność mobilną piątej generacji - 5G. Producent zapowiedział, że urządzenie kosztować będzie 2,398 mln wonów, czyli 1977,47 USD. Oczekiwany telefon miał w kwietniu trafić na rynek amerykański, ale jego wprowadzenie do sprzedaży zostało opóźnione z powodu wad ekranów, które wykryto w egzemplarzach testowych.

Jutro w Korei rusza sprzedaż składanego smartfona Galaxy Fold - cena 2000 dolarów

Firma zapowiedziała, że ​​wersje Galaxy Fold z obsługą LTE i 5G oferowane będą w wybranych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Nie podano jednak dat uruchomienia sprzedaży.

Samsung deklarował, że urządzenia składane zapoczątkują nową erę na nasyconym rynku smartfonów. W lipcu firma ogłosiła, że będzie gotowa rozpocząć komercyjną sprzedaż Galaxy Fold we wrześniu, po wprowadzeniu zmian, w tym wzmocnieniu zawiasów sprawiających problemy pierwszym recenzentom. Zgodnie z oświadczeniem, Samsung obejmie użytkowników specjalnym programem, w ramach którego pokrywać ma 70% kosztów naprawy ekranu dokonywanej raz w roku.

W ubiegłym miesiącu chiński rywal Samsunga - Huawei Technologies - odroczył planowaną wrześniową premierę swojego pierwszego telefonu składanego, co jest drugim w tym roku przesunięciem jego rynkowego debiutu. Powodem jest umieszczenie Huaweia przez USA w deklaracji zgodności, która ogranicza dostęp giganta technologicznego do kluczowych amerykańskich technologii, takich jak system operacyjny Android.

SK Telecom - największy pod względem liczby abonentów koreański operator komórkowy - spodziewa się, że sprzedaż Galaxy Fold zwiększy liczbę jego abonentów 5G. SK Telecom oferować będzie rabaty i plany ubezpieczeniowe przeznaczone dla drogiego telefonu składanego.

źródło: Reuters

Zobacz również