Samsung zgłasza problemy z ekranem Galaxy Fold

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma Samsung Electronics poinformowała, że ​​otrzymała "kilka" zgłoszeń o uszkodzeniach wyświetlaczy próbek swojego składanego smartfona, co może oznaczać nie całkiem płynne rynkowe wejście telefonu wycenianego na 1980 dolarów. Galaxy Fold, który ma być sprzedawany od 26 kwietnia w Stanach Zjednoczonych, przypomina konwencjonalny smartfon, ale otwiera się jak książka, by ukazać drugi wyświetlacz o wielkości małego tabletu o przekątnej 7,3 cala (18,5 cm). Rozwiązanie porównywane jest z modelem Mate X firmy Huawei i uważane jest za przyszłościowe.

Samsung zgłasza problemy z ekranem Galaxy Fold

Jednak przed wprowadzeniem na rynek dziennikarze zaopatrzeni w egzemplarze do zrecenzowania zgłaszali awarie już po jednym lub dwóch dniach użytkowania. "Dokładnie sprawdzimy te urządzenia,... aby ustalić przyczynę problemu" - stwierdził w oświadczeniu Samsung.

Awarie przywołują widmo trzy lata temu skazanego na zniszczenie telefonu Samsung Note 7. Wady baterii i konstrukcji modelu Note 7 spowodowały, że niektóre urządzenia zaczęły płonąć lub wybuchać, zmuszając Samsunga do wycofania modelu ze sprzedaży. Wycofanie to zniszczyło niemal cały zysk mobilnego działu Samsunga w trzecim kwartale 2016 roku.

Analitycy twierdzą, że w przypadku składanego Galaxy awarie egzemplarzy testowych z pierwszej partii produkcyjnej raczej nie były zaskakujące. Ponadto konstrukcja składana do wewnątrz może być mniej trwała niż składanie ekranem na zewnątrz, proponowane przez Huaweia.

Nie usuwać

W środę dziennikarze technologiczni zgłosili na Twitterze przypadki różnych uszkodzeń ekranów.

Reporter Bloomberga, Mark Gurman, napisał na Twitterze: "Ekran mojego urządzenia Galaxy Fold stał się całkowicie bezużyteczny w zaledwie dwa dni. Trudno stwierdzić, czy jest to powszechne, czy nie." Mark Gurman napisał, że usunął z ekranu plastikową warstwę, która miała na nim pozostać, po czym telefon uległ awarii. Tweet od innego użytkownika testowego telefonu zwrócił uwagę, że opakowanie zawierało pisane dużymi literami ostrzeżenie, by nie usuwać tej warstwy.

Samsung powiedział w czwartek, że usunięcie warstwy ochronnej może spowodować uszkodzenie, i że wyraźnie będzie informował klientów o problemie.

Dieter Bohn, redaktor naczelny The Verge, napisał, że na zagięciu ekranu telefonu pojawiło się "małe wybrzuszenie", które wydawało się być spowodowane czymś naciskającym na ekran od spodu. Dieter Bohn powiedział, że Samsung wymienił testowy telefon, ale nie wyjaśnił problemu. Redaktor The Verge nie usuwał warstwy ochronnej.

Redaktor techniczny CNBC.com, Steve Kovach, napisał o migotaniu połowy ekranu już po jednym dniu użytkowania.

Duże zapotrzebowanie

Samsung poinformował, że planuje wyprodukować co najmniej milion składanych telefonów Galaxy Fold, przy czym wszystkich telefonów rocznie produkuje 300 milionów. Firma donosi, że zamówienia wstępne zamknięto z powodu "dużego popytu". W czwartek Samsung poinformował agencję Reuters, że nie wprowadza zmian w harmonogramie wprowadzania telefonu na rynek po otrzymanych zgłoszeniach awarii.

źródło: Reuters