W 2019 roku na dobre ruszy rywalizacja w zakresie składanych smartfonów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Branżowi obserwatorzy przewidują, że od początku 2019 roku coraz silniejsza będzie światowa konkurencja dotycząca składanych smartfonów. Sprzedawcy z Chin, w szczególności Huawei, będą próbowali z wyprzedzeniem zabezpieczyć swoją obecność w tym segmencie, ujawniając składane modele pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. Oczekuje się, że Huawei zaprezentuje swój pierwszy składany model w listopadzie. Wyposażony on będzie w panel OLED produkowany przez BOE Technology.

W 2019 roku na dobre ruszy rywalizacja w zakresie składanych smartfonów

Obserwatorzy donoszą, że oprócz Huaweia, także inne chińskie marki - w tym Xiaomi, Oppo i Vivo - połączyły już siły ze swoimi dostawcami paneli, materiałów i innych komponentów, aby zintensyfikować wspólne prace na rzecz wprowadzenia składanych modeli smartfonów, tak szybko, jak to możliwe. Chińscy dostawcy mogą uzyskać wsparcie dla elastycznych paneli od wielu lokalnych producentów rozwijających ekrany OLED, na przykład Tianma Microelectronics, Visionox i Everdisplay Optronics.

Do rywalizacji włączy się naturalnie także firma Samsung Electronics, która opracowuje składany prototyp o nazwie kodowej Winner. Model ten wyposażony ma być w 7-calowy, elastyczny wyświetlacz, na którym po złożeniu widoczny będzie pasek wyświetlania na zewnętrznej części.

Uważa się, że również Apple rozwija modele składane, ponieważ ma około 70 patentów związanych z opracowaniem i produkcją składanych urządzeń mobilnych. Jednak niektórzy obserwatorzy są zdania, że składane smartfony Apple'a raczej nie pojawią się na rynku przed rokiem 2020.

źródło: DigiTimes

Zobacz również