Zapotrzebowanie na elastyczne panele AMOLED przekracza możliwości produkcyjne

| Gospodarka Artykuły

Według źródeł branżowych, zapotrzebowanie na elastyczne panele AMOLED wykorzystywane w sektorze produkcji smartfonów będzie w bieżącym roku i później w szybkim tempie rosło, a wiąże się to z planami wprowadzania nowych urządzeń, ogłaszanymi przez największych dostawców. Analityczna firma IHS Markit prognozuje, że w 2017 roku sprzedaż modeli wyposażonych w elastyczne wyświetlacze AMOLED osiągnie poziom 161 mln egzemplarzy, a urządzeń mających panele sztywne - 286 mln.

Zapotrzebowanie na elastyczne panele AMOLED przekracza możliwości produkcyjne

Firma LG planuje zaprezentować na koniec sierpnia bieżącego roku model klasy premium - LG V30. Będzie on wyposażony w 6-calowy elastyczny panel AMOLED zajmujący całą powierzchnię frontu urządzenia. Wyświetlacz o proporcjach 18:9 dostarczać będzie LG Display.

Samsung zamierza przedstawić model Galaxy Note 8 podczas imprezy prezentacyjnej, która odbędzie się w Nowym Jorku 23 sierpnia. Nowy smartfon będzie prawdopodobnie wykorzystywał giętki ekran typu Super AMOLED o powierzchni 6,3 cala, który produkować będzie spółka Samsung Display.

Apple od dawna zapowiada, że we wrześniu udostępni nową wersję iPhone'a z ekranem AMOLED, a także dwa inne modele z wyświetlaczami LTPS TFT LCD. Wersja AMOLED ma mieć panel o przekątnej 5,8 cala.

Według źródeł, choć wielu dostawców smartfonów z Chin chciałoby zastosować w swoich produktach najnowsze panele AMOLED, to jednak musi adaptować do nich sztywne AMOLED-y ze względu na ograniczoną obecnie dostępność modeli elastycznych.

źródło: DigiTimes

Zobacz również