Czy konkurencja na rynku składanych smartfonów będzie coraz silniejsza?

| Gospodarka Aktualności

Konkurencja w segmencie smartfonów nabiera rumieńców po tym, jak dwie topowe marki telefonów - Samsung Electronics i Huawei - zaprezentowały swoje składane modele - Galaxy Fold oraz Mate X. Chociaż istnieje zgoda co do tego, że początkowy wolumen sprzedaży urządzeń składanych nie będzie znaczący, sprzedaż Galaxy Fold będzie prawdopodobnie większa niż notowana w przypadku modelu Mate X, biorąc pod uwagę ceny, zróżnicowanie projektów i wizerunki marek.

Czy konkurencja na rynku składanych smartfonów będzie coraz silniejsza?

Pomimo podobieństw związanych z ustalaniem cen poszczególnych składanych modeli, Galaxy Fold ma jeden mały ekran na zewnątrz i duży ekran wewnątrz, podczas gdy Mate X używa jednego ekranu na zewnątrz.

Galaxy Fold ma wyświetlacz OLED, który po rozłożeniu ma przekątną 7,3", a po złożeniu 6,4". Mate X w stanie rozłożonym ma 8-calowy wyświetlacz OLED, a w stanie złożonym przedni ekran ma przekątną 6,6", natomiast tylny - 6,38". Jak zapewnia Richard Yu - CEO Huawei Consumer Product Business, Mate X w stanie złożenia ma odpowiadać potrzebom konsumentów zainteresowanych telefonami z dużymi ekranami, mając ekran większy niż 6,5-calowy dostępny w modelu iPhone XS Max.

Richard Yu zapewnia, że model Mate X został zaprojektowany tak, by był imponująco cienki. Grubość Mate X wynosi zaledwie 5,4 mm po rozłożeniu w porównaniu do 6,9 mm w przypadku Galaxy Fold. Po złożeniu grubość telefonu Huaweia rośnie do 11 mm, co również jest wartością atrakcyjniejszą niż prawie 17 mm składanego Galaxy.

Mate X jest konstrukcją typu dual-battery z łączną pojemnością baterii sięgającą 4500 mAh. Korzysta z szybkiego ładowania o mocy 55 W, dzięki czemu może być naładowany do 85% pojemności w ciągu 30 minut, co oznacza prawie 6-krotnie wyższą wydajność w tym zakresie niż iPhone XS Max.

Podczas gdy Samsung reklamuje model Galaxy Fold jako obsługujący technologie 4G i 5G, Richard Yu twierdzi, że konfiguracja telefonu Mate X jest maksymalnie zorientowana na technologię 5G.

Chociaż Huawei podkreśla przewagę modelu Mate X nad smartfonem Galaxy Fold, dla konsumentów to ceny mogą pozostać największym problemem przy podejmowaniu decyzji o zastępowaniu dotychczas używanych urządzeń.

źródło: DigiTimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie