Samsung opóźnia rynkowy debiut Galaxy Fold

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma Samsung Electronics ​​postanowiła odroczyć na czas nieokreślony rozpoczęcie rynkowej sprzedaży modelu Galaxy Fold. Koreański producent zapewnia, że chce dokonać pełnej oceny i weryfikacji informacji o uszkodzeniach, które przekazywali recenzenci, a także przeprowadzić nowe testy wewnętrzne. Pierwotnie Samsung planował wprowadzenie składanego telefonu na rynek USA 26 kwietnia, z ceną 1980 dolarów. Sprzedaż na Tajwanie miała rozpocząć się 25 kwietnia.

Samsung opóźnia rynkowy debiut Galaxy Fold

Decyzja Samsunga jest następstwem przekazania przez wielu dziennikarzy technologicznych informacji o uszkodzeniach i wadliwym działaniu ekranów, występującym już po jednym dniu użytkowania. Według twierdzeń firmy ​​wstępne wyniki kontroli wykazały, że zgłoszone problemy z wyświetlaczami mogą być związane z oddziaływaniem fragmentów zawiasu. Wystąpił również przypadek, w którym substancje znajdujące się w urządzeniu wpływały na wydajność wyświetlania.

Samsung powiedział, że planuje ogłosić nową datę premiery swojego składanego smartfona w najbliższych tygodniach.

Choć tylko kilku producentów z Tajwanu działa w ramach łańcucha dostaw modelu Galaxy Fold, decyzja Samsunga spowodowała, że 23 kwietnia na giełdzie tajwańskiej (Taiwan Stock Exchange - TWSE) obniżeniu uległy kursy akcji większości firm związanych z modułami chłodzącymi i zawiasami. Do grupy tej należą dostawcy modułów chłodzących Auras Technology, Chaun Choung Technology i Taisol Electronics, a także producenci zawiasów Shin Zu Shing (SZS) i Tarllytec.

źródło: DigiTimes

Zobacz również