LG i Samsung o ponad 20% zwiększą produkcję elastycznych OLED-ów

| Gospodarka Aktualności

Zgodnie z najnowszymi prognozami DigiTimes Research w czwartym kwartale 2019 roku łączna moc produkcyjna elastycznych paneli OLED 6G oraz podobnych wyświetlaczy oferowanych przez Samsunga i LG wzrośnie o 22,2%. W ciągu najbliższych kilku lat Koreańczycy mają szanse utrzymać pozycję lidera segmentu paneli OLED.

LG i Samsung o ponad 20% zwiększą produkcję elastycznych OLED-ów

W 2020 roku można spodziewać się, że dostawy paneli OLED przewyższą dostawy wyświetlaczy w technologii LCD, szczególnie, że w 2018 roku zamówienia na panele LCD w Korei spadły o prawie 25%, a jednocześnie zapotrzebowanie na ekrany OLED rosło przez kolejne cztery lata.

Po spadku nakładów inwestycyjnych do stosunkowo niskiego poziomu 3 bilionów KRW (2,7 miliarda USD) w 2018 r., Samsung Display spodziewa się wzrostu wartości inwestycji w roku bieżącym, głównie w celu sfinansowania rozbudowy linii produkcyjnych QD-OLED 8,5 G i uruchomienia pierwszej fazy produkcji OLED 6G w zakładzie A5 Fab, w 2020 roku.

Oczekuje się, że - rywalizując z Samsungiem - LG Display utrzyma nakłady inwestycyjne na 2019 r. na wysokim poziomie 7 bln KRW. Nowy kapitał zostanie wykorzystany na sfinansowanie drugiej fazy budowy linii 6G P9-E6 oraz linii GP3 8.5G Oxide TFT w Guangzhou.

źródło: DigiTimes

Zobacz również