LG Display zainwestuje 2,6 mld dolarów w fabrykę w Korei Południowej

LG Display ogłosił we wtorek, że zainwestuje 3 bln wonów (2,6 mld dolarów) w linię produkcyjną paneli z diodami OLED w Korei Południowej. Producent ekranów zamierza nadal zwiększać swoją przewagę na rynku telewizorów OLED. Wcześniej dostawca Apple'a przewidywał, że rok 2019 będzie trudny, ponieważ mocno inwestuje w panele OLED w czasach słabego popytu na smartfony i inne gadżety techniczne.

Posłuchaj
00:00

LG Display sukcesywnie odchodzi od swojej dotychczasowej głównej działalności skoncentrowanej na wyświetlaczach LCD, zwracając się w kierunku ekranów OLED nowej generacji, ponieważ przemysł paneli ciekłokrystalicznych jest pełen chińskich rywali.

Źródło: Reuters

Powiązane treści
LG Display przesuwa termin zamknięcia fabryki
LG i Samsung o ponad 20% zwiększą produkcję elastycznych OLED-ów
Samsung Display wycofuje się z rynku wyświetlaczy LCD
Grupa LG zainwestuje 17 mln dolarów w jednostkę venture fund Softbanku
Japan Display otrzyma 100 mln dolarów od Apple'a w ramach bailoutu
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Mikrokontrolery i IoT
Mouser Electronics rozszerza ofertę IoT – globalna umowa dystrybucyjna z Telit Cinterion
Produkcja elektroniki
Materiały szklane do produkcji półprzewodników zmieniają przyszłość urządzeń, procesów i łańcuchów dostaw
Komponenty
CBTG Technologie nawiązuje współpracę z Etron - nowe możliwości dla projektantów elektroniki
PCB
EUROCIRCUITS wspiera MAD Formula Team - niezawodna elektronika w ekstremalnych warunkach Formula Student
Produkcja elektroniki
Rochester Electronics wesprze przedłużanie cyklu życia procesorów NXP
Mikrokontrolery i IoT
Advantech i Axelera AI rozszerzają partnerstwo w obszarze akceleratorów AI dla systemów embedded
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
Materiały szklane do produkcji półprzewodników zmieniają przyszłość urządzeń, procesów i łańcuchów dostaw
Gospodarka
Rochester Electronics wesprze przedłużanie cyklu życia procesorów NXP
Informacje z firm
Pierwsze spotkanie rady doradczej EFX - FUJI aktywnie współtworzy nową targową inicjatywę dla przemysłu elektronicznego

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów