LG Chem będzie dostarczać ogniwa litowo-jonowe firmie BMZ

| Gospodarka Artykuły

Grupa BMZ oraz firma LG Chem podpisały czteroletnią umowę, w ramach której koreański producent dostarczy kilkaset milionów ogniw litowo-jonowych. Nawiązana współpraca ma być ważnym krokiem w rozwoju obu firm i stanowić sygnał dla wszystkich graczy na rynku o gotowości do realizacji dużych międzynarodowych zamówień. Przedstawiciele obu firm liczą na wspólny, dynamiczny rozwój w Europie.

LG Chem będzie dostarczać ogniwa litowo-jonowe firmie BMZ

Podpisana umowa między Grupą BMZ, a koreańskim potentatem chemicznym obejmuje szeroki zakres ogniw wykorzystywanych w różnych segmentach rynku i branżach, m.in. medycznej, przemysłowej, AGD, systemów napędowych czy branży elektronarzędziowej.

Technologia litowo-jonowa jest znacznie bardziej wydajna w porównaniu z innymi dostępnymi obecnie systemami akumulatorowymi. Wiele firm i instytucji walczy w globalnym wyścigu o to, by zająć jak najlepszą pozycję w tworzącym się rynku elektromobilności i stacjonarnych systemów magazynowania energii. Tworzy to olbrzymie możliwości i dobre perspektywy dla producentów baterii litowo-jonowych. Kontrakt BMZ i LG Chem wzmacnia globalny zasięg funkcjonowania obu przedsiębiorstw oraz potwierdza ich przynależność do czołówki elektromobilnego wyścigu.

źródło: BMZ

Zobacz również