LG Chem zwiększy swoje inwestycje o 53%

| Gospodarka Artykuły

Firma LG Chem planuje w bieżącym roku przeznaczyć na nakłady inwestycyjne 3,8 bln wonów (3,5 mld dolarów), co stanowi wzrost o 52% w ujęciu rok do roku. LG Chem chce wzmocnić konkurencyjność swoich istniejących jednostek i stworzyć nowe modele biznesowe. W zeszłym roku wiodąca koreańska firma chemiczna wydała na badania i rozwój rekordowo wysoką kwotę 900 miliardów wonów, deklarując, że w tym obszarze będzie zwiększać inwestycje o ponad 10% rocznie.

LG Chem zwiększy swoje inwestycje o 53%

Spółka LG Chem postawiła sobie za cel wejście do 2025 roku do światowej piątki firm chemicznych poprzez rozszerzenie inwestycji między innymi w jednostki materiałowe i zajmujące się ogniwami akumulatorowymi i bateriami.

Koreańczycy zamierzają w tym roku zwiększyć zdolność produkcyjną w zakresie elastomerów i żywic syntetycznych do 290 tys. ton, by stać się ich trzecim największym producentem na świecie.

Firma chemiczna zainwestowała również 25 mld wonów w fabrykę w Yeosu i zbudowała zakład produkujący 400 ton nanorurek węglowych rocznie. Fabryka, która działa od stycznia 2017 roku, po stopniowym zwiększaniu mocy produkcyjnych będzie pracować pełną mocą do końca obecnego roku. Na rok przyszły LG Chem planuje rozbudowę zakładu.

Jeśli chodzi o jednostkę akumulatorową, LG Chem, który jest również znany jako numer 2 wśród producentów akumulatorów, chce zdobyć najwyższą pozycję, podpisując duże kontrakty obejmujące pojazdy elektryczne trzeciej generacji, które mogą przejechać ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu.

Firma będzie również kierować swoje działania na rynek ogniw akumulatorowych o wyróżniającej się wydajności i konkurencyjności kosztowej, przeznaczonych do systemów magazynowania energii. Będzie także koncentrować się na mniejszych bateriach, zoptymalizowanych pod kątem urządzeń inteligentnych.

źródło: The Korea Times

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie