Samsung rozważa stosowanie w nowych telefonach baterii LG Chem

| Gospodarka Artykuły

Jak donoszą źródła zaznajomione ze sprawą, spółka Samsung Electronics prowadzi z LG Chem rozmowy na temat wykorzystania baterii LG w nowych smartfonach. To następstwo skandalu dotyczącego bezpieczeństwa użytkowania urządzeń Samsunga, który doprowadził do wycofania ze sprzedaży modelu Galaxy Note 7. Rozmowy mają być częścią strategii firmy Samsung mającej na celu dywersyfikacją dostawców zmniejszającą ryzyko prowadzenia działalności.

Samsung rozważa stosowanie w nowych telefonach baterii LG Chem

Południowokoreańskie firmy omawiają sposoby dostarczania baterii LG dla nowych smartfonów rywala, które mają wejść na rynek w przyszłym roku. Oznacza to, że Samsung Electronics obniży stopień uzależnienia od spółki Samsung SDI, który dostarcza 70% baterii wykorzystywanych przez spółkę dominującą. Resztę zapewnia chiński producent baterii - ATL.

Obecnie Samsung próbuje zidentyfikować przyczyny serii pożarów i wybuchów modelu Galaxy Note 7, który został przez firmę wycofany w ubiegłym tygodniu po tym, jak amerykańskie firmy telekomunikacyjne wstrzymały sprzedaży urządzenia ze względów bezpieczeństwa.

źródło: Nikkei Asian Review