Wycofanie Galaxy Note 7 redukuje zysk operacyjny Samsunga o 30%

| Gospodarka Artykuły

Zysk operacyjny południowokoreańskiego giganta technologicznego za okres od lipca do września bieżącego roku spadł aż o 30% w porównaniu do wyników z roku ubiegłego. Przychody firmy za trzeci kwartał zakończony 30 września wyniosły 47,82 bln wonów, co stanowi spadek o 3,87 bln wonów rok do roku, natomiast zysk operacyjny osiągnął 5,20 bln wonów (4,6 mld dolarów), co oznacza spadek o 2,19 bln wonów rok do roku i jest najsłabszym wynikiem od dwóch lat.

Wycofanie Galaxy Note 7 redukuje zysk operacyjny Samsunga o 30%

Wycofanie z produkcji smartfona Galaxy Note 7, który rywalizował z iPhonem, jest postrzegane jako poważny cios dla reputacji firmy w zakresie jakości i niezawodności. Samsung twierdzi, że będzie się teraz skupiać się na rozszerzeniu sprzedaży nowych produktów flagowych, by odzyskać zaufanie konsumentów. Jednak wprowadzenie kolejnego topowego produktu, czyli Galaxy 8, przewidziane jest dopiero na przyszły rok.

Niewielkim pocieszeniem dla Koreańczyków może być fakt, że wcześniej w tym tygodniu (o czym informowaliśmy) jego główny na rynku smartfonów - Apple - odnotował spadek sprzedaży i przychodów po raz pierwszy od 2001 roku.

źródło: Samsung, BBC