Amerykański Netskope otworzył w Warszawie data center

| Gospodarka Aktualności

Lider rynku Secure Access Service Edge (SASE) i cyberbezpieczeństwa wg Gartnera, otworzył w Warszawie centrum danych (NewEdge). To pierwsza taka inwestycja Netskope w Europie Środkowo-Wschodniej. Amerykańska firma zrealizowała już 62 podobne inwestycje na całym świecie, na które przeznaczyła ponad 100 mln dolarów. Niedawno podobny obiekt uruchomiono w Brukseli.

Amerykański Netskope otworzył w Warszawie data center

Netskope dostarcza klientom na całym świecie ujednoliconą platformę bezpieczeństwa SASE, której zadaniem jest ochrona danych oraz użytkowników, niezależnie od rodzaju używanej aplikacji, lokalizacji oraz urządzenia z jakiego ten dostęp ma miejsce. W Polsce Netskope sprzedaje swoje usługi poprzez sieć partnerów, jak Clico, Apius, TraffordIT czy 4Prime. Nowe centrum danych w Warszawie oferuje wszystkie możliwe usługi na najwyższym światowym poziomie.

Centrum danych w Warszawie ma przełożyć się na lepszy zasięg dostępnych usług Netskope przy wysokiej wydajności i mniejszych opóźnieniach. Firma chce sprawnie oferować swoje usługi na polskim rynku, a Polska ma być także hubem, który umożliwi dostarczanie rozwiązań dla klientów z innych krajów Europy Wschodniej.

Na rynku cyberbezpieczeństwa Netskope oferuje swoje rozwiązania już od 10 lat. Zatrudnia obecnie ponad 2500 pracowników. Ma ponad 2000 klientów, wśród których znajdują się największe banki komercyjne na świecie, 5 z 7 największych dostawców opieki zdrowotnej, 2 z 3 największych firm telekomunikacyjnych, a także 2 z 4 największych sprzedawców detalicznych. Z usług amerykańskiego koncernu korzysta również Yamaha, Silicon Valley Bank, Levis, PDC ENERGY, miasto San Diego, Juniper Networks, amerykańska liga NHL oraz federalny Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

źródło: Netskope

Zobacz również