Vantage Data Centers utworzy centrum danych w Warszawie

| Gospodarka Aktualności

Ośrodek amerykańskiej firmy Vantage Data Centers ma być jedną z bardziej interesujących inwestycji realizowanych w Warszawie. Na Młocinach, w pobliżu ostatniej stacji metra, na powierzchni 5 hektarów powstać mają w najbliższych latach dwa centra danych obsługujące światowych gigantów technologicznych. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji zaplanowano już na początek roku 2022. Podobne centrum powstać ma również w Berlinie. 

Vantage Data Centers utworzy centrum danych w Warszawie

Kompleks zlokalizowany będzie za parkingiem P+R Młociny, na terenie wykorzystywanym wcześniej przez hutę. Centrum, którego zapotrzebowanie energetyczne wynosić ma 48 MW, wykorzystywać będzie odnawialne źródła energii. W ramach inwestycji powstaną też przestrzenie biurowe i sale konferencyjne.

Plany dotyczące budowy kampusów i uruchamiania nowych centrów danych Vantage Data Centers w Europie stanowią element ogłoszonej w 2020 roku strategii inwestycyjnej o wartości około 2 mld dolarów. Amerykańska spółka przekonuje, że ekspansja na rynki europejskie wynika z rosnących potrzeb tego regionu w zakresie usług przetwarzania i gromadzenia danych.

W pobliżu centrum danych Vantage Data Centers, przy południowym odcinku ulicy Nocznickiego, planowana jest również budowa kompleksu biurowców Northern Lights o powierzchni około 160 tys. m².

źródło: ITwiz, tubielany.pl

Zobacz również