Firmy Rittal i ABB stworzyły niezawodne centrum danych na lotnisku w Chorwacji

| Gospodarka Aktualności

W 2016 roku w ramach rozbudowy lotniska w Dubrowniku firma Rittal, jako generalny wykonawca, podjęła się realizacji nowego centrum danych, które w pełni działa od 2018 roku. Dzięki systemom IT operator lotniska może zapewniać pasażerom największy możliwy komfort podczas odprawy. W 2019 roku przy porcie lotniczym w Dubrowniku powstanie największy terminal lotniskowy w Chorwacji, który będzie mógł obsłużyć około 3,5 miliona pasażerów rocznie.

Firmy Rittal i ABB stworzyły niezawodne centrum danych na lotnisku w Chorwacji

W koncepcji nowego centrum danych na lotnisku w Dubrowniku najwyższy priorytet miała wysoka dostępność systemów IT. Centralne komponenty infrastruktury IT zrealizowane są redundantnie, dzięki czemu w przypadku awarii mogą zadziałać systemy nadmiarowe. Partner projektu, firma ABB, dostarczyła zabezpieczenie zasilania elektrycznego w postaci systemu zasilania bezprzerwowego, czyli UPS-u.

Nadzorowanie infrastruktury w centrum danych odbywa się za pomocą systemu monitorującego Rittal CMC III, połączonego z centralnym systemem monitorowania budynku. W ten sposób eksperci IT mogą bardzo szybko rozpoznać ewentualne odstępstwa od regularnej pracy i zareagować, zanim dojdzie do zatrzymania systemu.

W centrum zastosowano szafy Rittal TS IT, które dzięki standaryzacji wszystkich komponentów pozwalają na szybką i efektywną budowę infrastruktury IT. Szafy zostały ustawione w opracowanym przez firmę Rittal pomieszczeniu bezpieczeństwa, które zapewnia najlepszą ochronę fizyczną przed niepowołanym dostępem czy pożarem.

źródło: Rittal

Zobacz również