ABB zbuduje nową siedzibę główną i centrum badawczo-rozwojowe

| Gospodarka Projektowanie i badania

Firma ABB chce wzmocnić pozycję lidera w dziedzinie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych inwestując 10 milionów dolarów w budowę w Holandii nowej globalnej siedziby głównej i centrum badawczo-rozwojowego spełniającego standardy zrównoważonego rozwoju. Obiekt mający pomieścić do 120 osób powstanie na terenie południowej części kampusu Uniwersytetu Technicznego w Delft przy Heertjeslaan.

ABB zbuduje nową siedzibę główną i centrum badawczo-rozwojowe

Budynek o powierzchni 3600 m², którego ukończenie zaplanowano na czerwiec 2019 roku, podkreśla zaangażowanie ABB w rozwój zrównoważonej mobilności. Będzie wyposażony w najnowocześniejsze technologie niezbędne do prowadzenia prac nad oprogramowaniem i sprzętem, architekturą produktów, interoperacyjnością i niezawodnością w skrajnych warunkach środowiskowych.

W pracach nad stacjami ładowania ABB stawia przede wszystkim na interoperacyjność. Dlatego też budynek zostanie wyposażony w najnowsze technologie, zapewniające kompatybilność ładowarek ABB ze wszystkimi rodzajami pojazdów. W tym celu zbudowano specjalne symulatory, a 95% prób będzie prowadzonych na cyfrowych kopiach pojazdów wprowadzanych do tych urządzeń. By umożliwić badanie samochodów i ładowarek w warunkach upalnej lub mroźnej pogody. ABB opracowuje specjalne komory klimatyczne, w których instalacje zostaną wystawione na działanie skrajnych warunków, w tym temperatur od -40 do +40°C i wysokiej wilgotności. W obiekcie będą również prowadzone prace nad systemami ładowania autobusów elektrycznych. W tym celu pomieszczenia testowe będą gotowe na wjazd miejskiego autobusu.

Nowy obiekt ABB będzie miał zapewnione ogrzewanie i chłodzenie dzięki połączeniu z geotermalną elektrociepłownią uniwersytetu. Na dachu zainstalowane będą panele fotowoltaiczne z falownikami ABB. Firma w całym budynku wykorzystywać będzie własne rozwiązania, w tym transformatory, rozdzielnice, produkty dla inteligentnych budynków i elementy zabezpieczeń, w tym wyłączniki instalacyjne, wyłączniki różnicowoprądowe, ograniczniki przepięć oraz akcesoria sterujące, sygnalizacyjne i pomiarowe.

W ramach współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Delft nowa siedziba i centrum ABB zaoferuje praktyki studentom kształcącym się na poziomie magisterskim i doktoranckim. ABB liczy na pozyskiwanie w ten sposób specjalistów w dziedzinie inżynierii przemysłowej.

źródło: ABB