ABB instaluje szybkie ładowarki przy sklepach Lidla

| Gospodarka Aktualności

Firma ABB dostarczyła stacje szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych przeznaczonych do pracy przy placówkach sieci Lidl w siedmiu miastach w Finlandii, w tym w Helsinkach i Espoo, gdzie mieści się centrala Lidla. Ładowarki instalowane w Finlandii są częścią większego projektu dostaw stacji ładowania ABB dla sklepów Lidla w całej Europie - działa tu już ponad 100 stacji Terra.

ABB instaluje szybkie ładowarki przy sklepach Lidla

Ładowarki ABB pracują przy sklepach sieci w Szwecji, Niemczech, Holandii, Belgii, Anglii, na Słowacji, we Francji, Szwajcarii i Hiszpanii, na Węgrzech oraz w Polsce. Standardowo ładowanie pojazdu na takiej stacji trwa od 15 do 30 minut. Stacja umożliwia ładowanie dwóch samochodów jednocześnie. Urządzenia są zgodne ze wszystkimi standardami ładowania (CCS, AC Typ 2 i CHAdeMO) i obsługują pojazdy hybrydowe typu Plug-In (PHEV) oraz samochody w pełni elektryczne.

W bieżącym roku w Finlandii odnotowano systematyczny wzrost liczby samochodów elektrycznych. Zgodnie z założeniami strategii energetyczno-klimatycznej fińskiego rządu, do 2030 roku po drogach tego kraju ma jeździć 250 tys. samochodów elektrycznych.

źródło: ABB