E.ON i Clever stworzą w Skandynawii sieć szybkiego ładowania pojazdów

Niemiecki dystrybutor energii E.ON i duńska firma Clever A/S utworzyły spółkę joint venture, która zbuduje sieć stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, by umożliwić wykorzystywanie zelektryfikowanego transportu między miastami w całej Skandynawii. Szczegółów finansowych dotyczących przedsięwzięcia nie ujawniono - wiadomo jedynie, że obie firmy mają w nim po 50% udziałów. Powstanie spółki joint venture jest realizacją wstępnej umowy o współpracy, zawartej pod koniec 2017 r.

Posłuchaj
00:00

W wyniku wspólnych działań, w Danii, Szwecji i Norwegii działać ma w przyszłym roku 48 nowych stacji ładowania. Stacje będą oferować moc ponad 150 kW, co oznacza, że ​​samochody średniej wielkości będą mogły zostać w pełni naładowane w ciągu 15-20 minut.

W całej Europie E.ON ma około 3000 punktów ładowania, z czego 800 znajduje się w Niemczech. Według danych branżowej grupy BDEW, pod koniec 2018 roku w Niemczech dostępnych było ponad 16100 publicznych ładowarek.

Źródło: Reuters

Powiązane treści
Samochody elektryczne czekają na nowe akumulatory i bezprzewodowe ładowanie
ABB instaluje szybkie ładowarki przy sklepach Lidla
Ładowanie aut elektrycznych - techniki, perspektywy, wyzwania
Ultraszybkie ładowanie samochodów dla każdego
Volvo inwestuje w mobilne technologie ładowania samochodów elektrycznych
IONITY ma już w Europie ponad 100 stacji ultraszybkiego ładowania
GreenWay powiększy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej infrastrukturę ładowania
W Niemczech jest więcej stacji ładowania niż elektrycznych samochodów
Zielonogórska Ekoenergetyka zbuduje dla niemieckiego przewoźnika infrastrukturę ładowania autobusów elektrycznych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komunikacja
Lantronix i TD SYNNEX poszerzają współpracę – zaawansowane rozwiązania IIoT i infrastruktury sieciowej dostępne w całej Europie
Produkcja elektroniki
DMASS podsumował 2024 rok
Komponenty
DigiKey i SparkFun współpracują w zakresie dostarczania zestawów robotycznych XRP
Pomiary
Nowa seria ultraszybkich digitalizerów GHz od Spectrum Instrumentation
Produkcja elektroniki
Produkcja półprzewodników według lokalizacji
Aktualności
Contrans współpracuje z EPT
Zobacz więcej z tagiem: Zasilanie
Technika
Kryteria wyboru konwertera DC-DC do aplikacji medycznych
Targi krajowe
Targi Energetyczne ENERGETICS
Targi krajowe
38. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów