TDK Electronics przechodzi w pełni na energię odnawialną we wszystkich zakładach produkcyjnych

TDK Electronics, spółka należąca do TDK Corporation, osiągnęła ambitny cel zrównoważonego rozwoju – wszystkie jej zakłady produkcyjne na świecie korzystają wyłącznie z energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu firma ograniczyła emisję CO₂ o około 170 tysięcy ton rocznie i umocniła swoją pozycję jako lidera ekologicznej transformacji w branży elektronicznej.

Posłuchaj
00:00

W ten sposób TDK Electronics zrealizowała swój cel na rok 2025, zakładający całkowite przejście na „zieloną” energię, jednocześnie potwierdzając swoją wiodącą rolę w transformacji energetycznej sektora elektronicznego. W porównaniu z rokiem bazowym 2015 emisja dwutlenku węgla została zmniejszona o około 170 000 ton rocznie, co stanowi istotny krok w kierunku produkcji neutralnej klimatycznie.

- Przejście na energię ze źródeł odnawialnych to istotny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości. Cieszę się, że zgodnie z naszymi ambitnymi celami klimatycznymi udało się całkowicie zdekarbonizować pozyskiwanie energii elektrycznej we wszystkich zakładach TDK Electronics – powiedział dr Werner Lohwasser, CEO i COO TDK Electronics.

Globalne przejście na „zieloną” energię

Niektóre zakłady, m.in. Gravataí w Brazylii i Deutschlandsberg w Austrii, od wielu lat korzystają z energii odnawialnej. W 2025 roku dołączyły do nich pozostałe lokalizacje – zakład w Batam (Indonezja) rozpoczął zakup zielonej energii w kwietniu, a zakłady w Nashik i Kalyani (Indie) – odpowiednio w sierpniu i październiku.

Obecnie energia elektryczna wytwarzana jest także w 13 zakładach dzięki instalacjom fotowoltaicznym na dachach budynków oraz w zewnętrznych parkach solarnych. Przykładowo, w zakładzie Nashik dwa parki słoneczne oraz panele dachowe pokrywają ok. 75% rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Łączna produkcja energii ze wszystkich instalacji fotowoltaicznych TDK Electronics wynosi obecnie około 24 700 MWh rocznie, a do roku 2026 ma wzrosnąć do 44 000 MWh.

Produkcja neutralna klimatycznie do 2030 roku

TDK Electronics planuje osiągnąć neutralność emisyjną CO₂ dla zakresu 1 i 2 (zgodnie z protokołem Greenhouse Gas Protocol) do 2030 roku, poprzez redukcję emisji i kompensację pozostałych z certyfikowanych źródeł. Firma zamierza stopniowo rezygnować z paliw kopalnych, zwiększać wykorzystanie pomp ciepła oraz inwestować w dalszy rozwój fotowoltaiki i projektów poprawiających efektywność energetyczną. Pełne przejście na energię odnawialną bezpośrednio wspiera TDK Environmental Vision 2050, której celem jest stworzenie łańcucha wartości neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla. Osiągnięcie to stanowi dowód, że wspólne działania i innowacyjność w ramach Grupy TDK przyczyniają się do realnego postępu w kierunku bardziej zrównoważonego i odpornego społeczeństwa.

Źródło: TDK Electronics

Powiązane treści
Miniaturowe sensory MEMS TDK wyznaczają nowy standard w analizie rzutu oszczepem
TDK stawia na inteligentne monitorowanie maszyn
Bosch, STMicroelectronics i TDK liderami globalnego rynku MEMS w 2025 roku – analiza Yole Group
Schneider Electric rozwija produkcję w USA – nowy zakład w Tennessee wzmocni sektor energetyki i centrów danych
Farnell otrzymał nagrodę TDK Global Performance Award
TDK będzie produkować ogniwa akumulatorowe do iPhone'ów w Indiach
TDK planuje budowę nowej fabryki kondensatorów MLCC
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
GigaDevice dostarczy komponenty dla platform samochodowych firmy Tury
Projektowanie i badania
Łukasiewicz stawia na rozwój krajowej elektroniki. Nowe Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego otwarte w Warszawie
Pomiary
Rynek ADAS zmierza ku wartości 66 miliardów dolarów
Zasilanie
Mouser Electronics i EPC ogłaszają umowę dystrybucyjną obejmującą rozwiązania zasilania eGaN
Projektowanie i badania
Creotech Quantum pozyskuje 81,2 mln zł na rozwój technologii
Produkcja elektroniki
NGK inwestuje 70 mld jenów w nową fabrykę ceramiki dla branży półprzewodników
Zobacz więcej z tagiem: Zasilanie
Technika
Zasilanie platform robotycznych - wyzwania i ograniczenia
Prezentacje firmowe
Optymalizacja sterowania silnikiem a efektywność energetyczna
Gospodarka
Mouser Electronics i EPC ogłaszają umowę dystrybucyjną obejmującą rozwiązania zasilania eGaN

Rozwiązania dotykowe dla inteligentnych wyświetlaczy kokpitowych

Branża motoryzacyjna zmienia się w niespotykanym dotąd tempie, a nowoczesne pojazdy wymagają wyświetlaczy kokpitowych, które są nie tylko zachwycające wizualnie, ale także bezpieczne, niezawodne i intuicyjne w obsłudze. Rozszerzona generacja Microchip's M1 kontrolerów ekranów dotykowych maXTouch pozwala sprostać tym wyzwaniom.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów